گامی در راه ارتقای اطلاعات فناوران از پتنت

گامی در راه ارتقای اطلاعات فناوران از پتنت

متخصص فلز: از طرف آکادمی کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 8 کارگاه تخصصی در پاییز 1400 برگزار می گردد تا آگاهی از ثبت اختراع و اهمیت آن بالا رود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، برگزاری این کارگاه ها متناسب با نیاز مخاطبان در حوزه ثبت اختراع است و افزایش آگاهی عمومی و تخصصی را به دنبال دارد و موجب ارتقای ثبت اختراع در کشور می شود.
«آشنایی با مالکیت فکری» عنوان اولین کارگاه است که ۲۰ مهرماه سال جاری انجام می شود. این دوره پیش نیازی برای حضور در سایر کارگاه ها است. برای اینکه مالکیت فکری بعنوان یکی از زیرساخت های مهم توسعه فناوری، می تواند ضامن موفقیت اقتصادی و فناوری پژوهشگران و شرکت های دانش بنیان باشد.
«پتنت ابزاری برای حفاظت از فناوری های نوآورانه» ۲۷ مهرماه میزبان علاقه مندان به این حوزه می شود تا اهمیت پتنت را برای حفظ دستاورد نوآورانه خود بدانند. تعریف پتنت و بیان اهمیت آن، آگاهی از بیان مزایای دریافت گواهی ثبت اختراع و شرایط احراز یک اختراع بعنوان پتنت مواردی است که در این کارگاه مطرح می شود.
در ادامه، ۴ آبان ماه مخاطبان در کارگاه «بررسی شرایط ثبت اختراع با تاکید بر گام ابتکاری بعنوان چالش برانگیزترین شرط» حضور می یابند تا با الزامات ثبت اختراع آشنا گردند. یک دستاورد نوآورانه در صورتی قابلیت ثبت بعنوان اختراع را دارد که یک مشکل فنی و صنعتی را حل کند و طبق قوانین شرایط رسمی و ماهوی لازم برای ثبت اختراع را دارا باشد. در بین شرایط ثبت اختراع، گام ابتکاری چالش برانگیزترین شرط ثبت اختراع است و حتی ممکنست در منابع غیرمعتبر به اشتباه تعریفی معادل شرط جدید بودن برای آن ارائه شود.
در این کارگاه شرکت کنندگان با تعریف درست گام ابتکاری آشنا شده و آموزش خواهند دید که چه نکاتی را برای تشخیص دارا بودن این شرط در نظر بگیرند.
همین طور «آشنایی با آناتومی پتنت» ۱۱ آبان ماه انجام می شود. در این کارگاه فناوران با بخش های مختلف یک پتنت و دسترسی به اطلاعات با اهمیت موجود در آنها آشنا می شوند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، معرفی کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و خدمات آن ۱۸ آبان ماه، جستجوی پتنت ۲۵ آبان ماه، آموزش نحوه ثبت درخواست در پورتال کانون ۲ آذر ماه و آشنایی با پایگاه اطلاعاتی LENS در تاریخ ۹ آذر ماه امسال انجام می شود. علاقمندان برای ثبت نام و حضور در این کارگاه های آموزشی می توانند به سایت کانون پتنت مراجعه کنند.
منبع:

1400/07/03
18:54:29
5.0 / 5
161
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات