دبیركل انجمن سنگ ایران:

حقوق واحد با روح قانون معادن همخوانی ندارد

حقوق واحد با روح قانون معادن همخوانی ندارد

به گزارش متخصص فلز دبیرکل انجمن سنگ ایران اظهار داشت: شرایط هر معدن با معدنی دیگر متفاوت می باشد و در نظر گرفتن حقوق واحد با روح قانون معادن همخوانی ندارد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، احمد شریفی ظهر سه شنبه در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات با اشاره به اجرا شدن قانون معادن در کشور اظهار نمود: شرایط هر معدن با معدنی دیگر متفاوت می باشد و تضمینی وجود ندارد معدنی که امروز در اوج است، در ایام بعد در وضعیت سکون و کیفیت مواد معدنی نامطلوب قرار نگیرد.
وی افزود: نمی توان گفت حقوق دولتی در وضعیت سکون با شرایط اوج یکی باشد، اگر معدنی گرفتار مشکلی شد و بهره بردار بهر دلیلی نتوانست سود ترکیبی داشته باشد باید به او کمک کرد و درباب حقوق دولتی باید حمایت لازم صورت گیرد.
دبیرکل انجمن سنگ ایران اشاره کرد: این که در اتاقی دربسته بنشینیم و برای همه معادن کشور یک حقوق دولتی درنظر بگیریم با روح قانون معادن همخوانی ندارد.
وی افزود: در بحث معارضین هم قانون صراحت دارد و باید از واحد معدنی در صورت ایجاد مشکل حمایت شود، اگر عارضه محلی باشد نباید فرماندار در تقابل با واحد معدنی باشد اما متأسفانه استانها گاهی معدن را رها کرده و حمایت لازم را انجام نمی دهند.
شریفی اشاره کرد: منابع طبیعی موظف است در مناطق غیر ممنوعه ضوابط را برای استخراج مطرح کند و معضل منابع طبیعی و محیط زیست در صورت راه اندازی پنجره واحد حل می شود.
وی افزود: برای چهار هزار هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور باید تصمیماتی سخت در کشور گرفته شود که خوشبختانه رییس جمهور به رییس بانک مرکزی فرمان داد که این نقدینگی در راه تولید حرکت نماید که اگر این اتفاق بیفتد مشکل تورم هم حل می شود و اگر مشکل تورم حل شود تولید هم رونق پیدا می کند و به تبع آن نظام بانکی نیز اصلاح خواهد شد و این سیستم در راه تولید قرار می گیرد.
دبیرکل انجمن سنگ ایران عنوان کرد: اگر ۵۰ میلیون متر صادرات را هدف گذاری نماییم، با توجه به این که نرخ جهانی سنگ حدود ۲۰ تا ۲۵ دلار است می توانیم حداقل یک میلیارد دلار در بخش فرآوری، صادرات داشته باشیم. دستیابی به این مهم امر بعیدی نیست و نیازمند عزم راسخ از سمت دولت و وزارتخانه است.


منبع:

1400/07/21
10:02:01
219
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , حقوق , دولت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات