ماجرای کامیون های وارداتی پلیسی شد!

ماجرای کامیون های وارداتی پلیسی شد!

پس از تعللی که در تعیین تکلیف و ترخیص کامیون های وارداتی دپو شده در گمرک در زمان تعیین شده وجود داشت این دفعه، دادستانی تهران از پلیس امنیت اقتصادی (فاتب) خواسته تا با احضار واردکنندکان و صاحبان این کامیون ها، جریان را مورد بررسی و رسیدگی قرار داده و تا یک هفته نتیجه را اعلام نماید.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، مهلت یک ماهه تعیین تکلیف کامیون های وارداتی که طبق دستور دادستانی تهران در دستور کار قرار داشت در ششم آبان ماه به انتها رسید، اما گزارش گمرک ایران نشان داد که از بین بیش از ۶۰۰۰ دستگاه کامیون فقط حدود ۵۰۰ دستگاه در این فاصله ترخیص شده است در صورتیکه طی توافقات صورت گرفته و با دستور دادستانی، موانع ترخیص برداشته شد.

در گزارش مربوطه، گمرک به جریان قصور و تخلف از طرف برخی دستگاهها و البته واردکنندگان نیز اشاره شده و خواهان پیگیری از مرجع قضایی شده بود.

این در حالی است که تازه ترین اعلام معاون فنی گمرک ایران به ایسنا در ارتباط با آخرین وضعیت کامیون های وارداتی از این حکایت دارد که بتازگی معاون دادستان تهران طی مکاتبه ای با رییس پلیس امنیت اقتصادی (فاتب) خواهان احضار واردکنندگان کامیون های وارداتی شده که با وجود رفع موانع ترخیص هنوز پیگیری در این رابطه انجام نداده اند.

به گفته از پلیس امنیت اقتصادی خواسته شده تا اشخاص حقیقی یا مدیران اشخاص حقوقی که واردات این کامیون ها به نام آنها ثبت شده است، فورا احضار شوند و از آنها درباره اینکه کامیون ها متعلق به چه کسانی است تحقیق و بررسی شود.

طبق اعلام ارونقی، بررسی دلیلهای عدم ورود صاحب کامیون ها، جهت ترخیص کامیون های مانده در گمرک و ابعاد مالی موضوع مورد تاکید جهت بررسی قرار دارد.

این کامیون ها، بر طبق ماده ۳۰ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه در دو سال اخیر به کشور وارد شده که شرایط ورود آن از طرف وزارت راه و شهرسازی به دستگاه های مربوطه اعلام شده بود، با این وجود ترخیص با موانعی همراه بود که با بازدید معاونان دادستان تهران از گمرک در شهریوماه امسال قرار شد با رفع موانع و در یک فرصت یک ماهه تعیین تکلیف و ترخیص شوند.
1400/08/15
21:22:58
384
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , ترخیص , حقوق , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات