وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاكید كرد

دکل های مخابراتی خطری ندارند

دکل های مخابراتی خطری ندارند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تشعشات امواج الکترومغناطیسی اطراف دکل های مخابراتی تلفن همراه، بسیار کمتر از حد استانداردهای ملی و جهانی است و هیچ خطری برای سلامت افراد ندارد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، یکی از نگرانی هایی که با ورود ابزار دیجیتالی به زندگی افراد افزایش پیدا کرده، بیماری های ناشی از تشعشعات رادیویی است. با افزایش بیماری های جوامع امروزی همچون سرطان های شناخته شده و ناشناخته، این گمان میان عامه مردم تقویت شده و بسیاری تصور می کنند تشعشعات حاصل از دکل های موبایل یکی از مهم ترین علل مبتلا شدن به انواع سرطان است، هر چند این مورد تابحال به صورت علمی ثابت نشده است.
با اینکه ضرر تشعشعات رادیویی صددرصد به اثبات نرسیده، اما برخی همچنان نگران تأثیرات آن بر بیماری ها و خصوصاً سرطان های مختلف هستند. البته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تشعشعات پرتوهای رادیویی را به صورت دوره ای اندازه گیری و اعلام می کند که غالباً این تشعشعات کمتر از حد استاندارد ملی است که می تواند نگرانی ها را در این مورد کم کند.
در این راستا عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در اینستاگرام، ضمن اشاره به کندی اینترنت در یکی از محله های شهر توضیح داد: زمانی که سرعت را تست کردم، دیدم سرعت زیر یک مگ است. فوری لوکیشن و اسکرین شات نتیجه "تست سرعت" را برای همکارانم فرستادم تا پیگیری کنند و گزارش بدهند. وقتی که به وزارت خانه برگشتم، نمایندگان دو اپراتور اصلی رفته بودند به همان موقعیت و وضعیت را بررسی نموده بودند و هر دو گزارش دادند.
وی افزود: طبق گزارش جمع بندی همکارانم، یکی از علل مهم بروز این مشکل در آن منطقه، عدم اجازه ساکنین محل برای نصب دکل مخابراتی روی پشت بام ها است؛ مشکلی که حدودا در همه جای کشور هست. متاسفانه این گونه جا افتاده که دکل های مخابراتی مضر هستند و سبب ایجاد مشکلات مختلف جسمی و روحی می شوند که اصلا تصور درستی نیست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: بر مبنای بررسی های مداوم همکارانم در سازمان تنظیم مقررات، تشعشات امواج الکترومغناطیسی اطراف دکل های مخابراتی تلفن همراه، بسیار کمتر از حد استانداردهای ملی و جهانی است و هیچ خطری برای سلامت افراد ندارد. البته به خاطر سابقه ذهنی هموطنان در این خصوص، مردم از این دکل های بی خطر می ترسند و برای آنها نوعی ناامنی روانی بوجود می آورد.
زارع پور اظهار داشت: تجمیع، استتار و زیباسازی آنتن های تلفن همراه یکی از اقداماتی است که می تواند در کاهش نگرانی مردم در این حوزه موثر باشد که در دستور کار اپراتورهای مخابراتی است. چند نمونه از این دکل ها را که در مشهد و اصفهان اجرا شده گذاشتم. بزودی اپلیکیشنی راه اندازی می شود که مردم بتوانند در هر ساعت از شبانه روز وضعیت شبکه در نقطه حضور خویش را به ما منعکس کنند و اگه کسی هم نگرانی در مورد میزان تششع در محل زندگی یا کارش داشت می تواند از این طریق درخواستش را ثبت کند تا همکارانم جهت بررسی به محل اعزام شوند.1400/11/01
12:16:32
320
5.0 / 5
تگهای خبر: ابزار , سازمان , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات