تعاونی ها ۴۰۰ هزار واحد مسکونی می سازند

تعاونی ها ۴۰۰ هزار واحد مسکونی می سازند

متخصص فلز: در امتداد اجرای پروژه ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در کشور، هدفگذاری ساخت 400 هزار واحد مسکونی در چهار سال آینده به تعاونی ها سپرده شده است.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، با ابلاغ قانون جهش تولید مسکن، طرح دولت سیزدهم درباره ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی، از پشتوانه قوی قانونی برخوردار شد. دولت در این جهت بخش تعاون را مکلف کرده که از ۴ میلیون واحد مسکونی، ۴۰۰ هزار واحد در بخش تعاون ساخته شود.

بر اساس آمارها نزدیک به ۱۰ هزار تعاونی مسکن در کشور وجود دارد که بیش از ۹۰۰۰ تعاونی دارای کارنامه و سابقه درخشان و حدود ۵۰۰ تعاونی گرفتار مشکل و عارضه هستند.

موضوع لطمه شناسی مشکلات بخش تعاون خصوصاً تعاونی های مشکل دار از دیرباز مطرح بوده و سعی شده با تشکیل اتاق های فکر تعاون، کارگروه های پایش تعاون و کمیته های شناسایی نقاط ضعف و قوت واحدهای تعاونی، تعاونی های دارای مشکل شناسایی شده و مشکلات آنها مورد بررسی و لطمه شناسی قرار گیرد.

مهدی مسکنی - معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ساخت دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در دوران مسکن مهر آگاهی داده و می گوید: از این مقدار حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد، خود مالکی و شخصی و یک میلیون و ۹۰ هزار واحد، جمعی و تعاونی ساز بودند که از این تعداد نیز ۸۴۰ هزار واحد به تعاونی ها اختصاص داشته و تنها ۳۹ هزار واحد ناموفق بوده است.

وی می گوید: در برنامه ساخت مسکن، دولت بخش تعاون را مکلف کرده که از مجموع ۴ میلیون واحد مسکونی ۴۰۰ هزار واحد در بخش تعاون ساخته شود.

آنطور که مسکنی گفته، با معاونت شهرسازی شهر تهران مذاکراتی برای انجام این کار بصورت اجرای پایلوت در مناطق و بافت های فرسوده با محوریت منطقه ری انجم شده که درحال نهایی شدن و تبدیل به تفاهمنامه است.

کارشناسان از بخش تعاون بعنوان راهکاری موثر در راستای کاهش معضل مسکن یاد می کنند که می تواند به تقاضای مسکن در کشور پاسخ دهد.

در حال حاضر سهم تعاونی ها در تولید مسکن زیر ۱۰ درصد پیش بینی می شود در صورتیکه این بخش از ظرفیتها و پتانسیل های بالایی برای ساخت و تامین مسکن برخوردارست.

به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، برابر آمارها بیش از ۸۴۲ هزار واحد مسکونی توسط تعاونی های مسکن مهر تحویل شده است.

منبع:

1401/03/04
11:00:56
185
5.0 / 5
تگهای خبر: تعاونی , تولید , دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات