پیشبینی شرایط بازار مسکن در نیمه دوم سال

پیشبینی شرایط بازار مسکن در نیمه دوم سال

به گزارش متخصص فلز، خوزستان دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور اظهار داشت: تورم و افزایش قیمت در بازار مسکن برای نیم فصل دوم سال همچنان تداوم خواهد داشت.فرشید پورحاجت در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به آخرین شرایط بازار مسکن کشور و همینطور پیشبینی آینده بازار مسکن در ۶ ماهه دوم سال اظهار نمود: علیرغم همه صحبت های انجام شده در مورد تولید مسکن، پشتیبانی از بخش خصوصی و بهبود فضای کسب و کار برای فعالیت بخش خصوصی در حوزه مسکن در یک سال قبل تابحال باید اظهار داشت که هیچ افق روشنی پیش روی بازار مسکن کشور نیست.

وی اضافه کرد: آنچه در بازار مسکن شاهد می باشیم برخلاف صحبت های انجام شده از جانب دولت می باشد و شرایط تولید مسکن در کشور بسیار پرمخاطره، پر ریسک و دشوار می باشد و متاسفانه هیچ نظارت و کنترلی هم از جانب دستگاههای متولی صورت نمی گیرد و علیرغم این مسئله خود دستگاههای متولی هم به مشکلات دامن می زنند.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور ضمن اشاره به پیشبینی ها برای شرایط بازار مسکن در ۶ ماهه دوم سال اظهار داشت: تورم و افزایش قیمت در بازار مسکن برای نیم فصل دوم سال همچنان تداوم خواهد داشت. باید پذیرفت که بازار مسکن بخشی از اقتصاد است و تا وقتی که اقتصاد کشور در تلاطم باشد، نباید انتظار داشت که بازار مسکن وضعیت مناسبی داشته باشد.

پورحاجت اظهار داشت: باید به بحث تولید مسکن در کشور توجه جدی شود که متاسفانه در یک ساله اخیر علیرغم همه صحبت های انجام شده از جانب دولت و تاکید رئیس جمهور بر این مسئله، کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی ضمن اشاره به این که آمار پروانه های ساختمانی در کشور کاهش قابل ملاحظه ای داشته است، افزود: شرایطی که حالا در بازار مسکن مشاهده می شود، عدم رغبت انبوه سازان واقعی کشور به تولید مسکن به علت مشکلات این حوزه است.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور در انتها ضمن اشاره به ناکارآمدی دستگاههای اجرایی مسئول در حوزه ساخت مسکن در کشور تصریح کرد: با توجه شرایط موجود باید اظهار داشت که نه تنها در ۶ ماه آینده بلکه در یک سال آینده شرایط بازار مسکن خوب نخواهد شد و همچنان با تورم قیمت مواجه خواهیم بود.

منبع:

1401/07/11
11:07:53
188
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات