در تابستان امسال

مصرف برق سیستم های سرمایشی به ۲۴ هزار مگاوات رسید

مصرف برق سیستم های سرمایشی به ۲۴ هزار مگاوات رسید

متخصص فلز: معاون وزیر نیرو اظهار داشت: در تابستان سال جاری میزان مصرف سیستم های سرمایشی به ۲۴ هزار مگاوات رسید كه این مسئله مبین میزان هدر رفت انرژی است؛ بنابراین باید تدابیری در نظر گرفته شود تا شاهد این میزان مصرف برق نباشیم.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، همایون حائری امروز در نشست با فعالان بخش خصوصی صنعت برق با اشاره به اینكه اگر بخواهیم مشكلات بخش خصوصی را برطرف نماییم باید به اقتصاد برق، ناكارآمد بودن قیمت گذاری، تامین منابع مالی، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی توجه گردد، اظهار نمود: امسال ظرفیت های بودجه ای همچون اوراق خزانه، تسویه بدهی با بانك ها، اوراق مالی اسلامی، دیده شده كه اگر در كنار آن به مسئله افزایش همكاری و تعامل بخش خصوصی دیده شود بطور قطع خیلی از مشكلات برطرف خواهد شد.

وی با تاكید به این مسئله كه صنعت برق ارزش افزاترین بخش صادرات كشور است، ابراز كرد: ایران در حوزه صادرات تجهیزات خدمات فنی و مهندسی پرچمدار است اما باید به این مورد هم توجه كرد كه این مسئله نیاز به حمایت و تولید ساز و كارهایی دارد كه دولت باید به آنها توجه كند.

به گفته حائری، علی رغم اینكه پتانسیل های بالایی در حوزه برق وجود دارد اما متاسفانه آنطور كه باید شاهد بهبود وضعیت صادرات در این حوزه نبودیم؛ بنابراین می بایست از ارتباط بخش خصوصی با كشورهای هدف حمایت های لازم صورت گیرد.

معاون وزیر نیرو اظهار نمود: هم اكنون پتانسیل های بالایی در بخش تولید كنندگان صنعت برق وجود دارد كه باید به لحاظ مالی و مسائل دیگر مورد توجه دولت قرار گیرد.

وی با تاكید به این مسئله كه بازبینی در قراردادها یك مسئله بسیار مهم می باشد ابراز كرد: برای این مورد تدابیر و دستورالعمل هایی در نظر گرفته شده كه باید بزودی وارد مرحله اجرا شود.

حائری خاطرنشان كرد: در شرایط فعلی باید روی مبحث اجماع ملی در حل مسائل و مشكلات صنعت برق تمركز نماییم تا بتوانیم چالش های موجود در صنعت برق را به صورت كامل ریشه كن نماییم و این مسئله هم بی گمان بدون تولید یك اجماع ملی به وجود نخواهد آمد.
1397/08/11
00:35:22
4207
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات