واكنش نایب رییس كمیسیون حقوقی مجلس به تهدید آمریكا

تهدید بیمه گذاران نفتكش ها با عرف و قوانین بین المللی سازگاری ندارد

تهدید بیمه گذاران نفتكش ها با عرف و قوانین بین المللی سازگاری ندارد

متخصص فلز: نایب رییس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه «هشدار آمریكا به بیمه گذاران نفتكش های ایرانی با عرف و قوانین بین المللی سازگاری ندارد» خطاب به دولت و دستگاه دیپلماسی خواست كه در این خصوص به دنبال راهكار باشند.


یحیی كمالی پور در گفت وگو با ایسنا، در مورد بهانه جویی وزارت خارجه آمریكا درباره بیمه نفتكش های ایرانی، اظهار داشت: اصولا در عرف پذیرفته شده ای بین المللی بیمه نفتكش ها یك نوع خدمت رسانی است و خارج از حاكمیت حكومت ها است. این گونه تحریم با عرف بین المللی و قوانین بین المللی سازگاری ندارد.

وی اضافه كرد: البته باید توجه نماییم آمریكا در تحریم های خود خیلی پایبند مقررات، معاهدات و اعمال های بین المللی نیست. مطمئنا طبیعی است كه كشتی های در آب های منطقه ای، فرامنطقه ای و آزاد دچار خسارات احتمالی می شوند و اگر بیمه نباشند دچار مشكل خواهند شد. همینطور مقررات بین المللی هم اجازه نمی دهد آن ها بدون بیمه در آب ها حركت كنند؛ ازاین رو با این وجود باید به دنبال راهكاری حقوقی و بین المللی در این خصوص باشیم. همانگونه كه در سایر موارد تحریم ها را دور می زدیم باید كاری نماییم تا بیمه نفتكش ها هم دچار مشكل نشود. البته در گذشته هم این مسائل بوده است. ما از كشتی هایی كه تحت حمایت كشورهای دیگر بودند استفاده می كردیم، ولی متاسفانه آمریكا آن ها را شناسایی كرده و این راه هم برای ما بسته شده است.

وی تصریح كرد: دولت و دستگاه دیپلماسی ما باید در این خصوص برنامه ریزی دقیقی داشته باشد؛ چراكه این مورد باعث كندشدن و تولید مشكل برای نفتكش ها و كشتی های ما می گردد. باید راهكاری در این خصوص تولید شود. واقعیت این است با عنایت به این كه میزان اعظمی از مبادلات تجاری بین المللی به گونه ای در رابطه با تجارت آمریكا و تحت مبادله ارزی دلار است، معمولا شركت های خصوصی كمتر خویش را دچار ریسك می كنند.
1397/08/17
23:19:10
4339
5.0 / 5
تگهای خبر: تجارت , تولید , حقوق , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات