استاندار كهگیلویه و بویراحمد مطرح كرد؛

قاچاق كالا برای فرار از مالیات!

قاچاق كالا برای فرار از مالیات!

متخصص فلز: استاندار كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یك سری افراد برای سود جویی و فرار از مالیات دست به اقدامات قاچاق كالا می زنند و در این خصوص باید اراده قوی داشت و اقدامات مقابله ای اجرا كرد.


به گزارش خبرنگار ایسنا، علی محمد احمدی در نشست كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان اضافه كرد: شرایط موجود انگیزه و زمینه سود جویی قاچاق كالا را فراهم نموده و با این مسئله نباید انعفالی برخورد شود.
استاندار كهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینكه میزان ورود و وجود قاچاق كالا نشان دهنده ضعف است و بخشی از اقدامات مقابله ای به سبب تعریف نشدن وظایف دستگاه ها از شتاب خاصی برخوردار نیست، اشاره كرد: در این رابطه كمیته ها فعالتر و وظایف هر دستگاه مشخص و اقدامات لازم صورت گیرد و گزارش آن در جلسه بعدی نمایش شود.
احمدی به جلوگیری از خروج دام به صورت قاچاق از استان، تاكید و اشاره كرد: نظارت و كنترل جدی بر قاچاق كنندگان، سودجویان و واسطه گران دام استان به عمل آید و خروج دام مازاد در استان باید با احداث ارزش افزوده برای تولید كننده و با سازو كار جدید مورد توجه قرار گیرد.
وی به مسئله ثبت، كنترل و نظارت انبارهای استان اشاره نمود و افزود: كار ثبت همه انبارها در سامانه با شرایط جدید، انجام تا گردش كنترل ورودی و خروجی كالا در آنها رصد شود.
استاندار كهگیلویه و بویراحمد به مسأله برخورد با احتكار و قاچاق كالا در انبارها تاكید و عنوان كرد: از راه رسانه ها و صدا و سیما سوژه آدرس سامانه، ثبت انبارها و نرم افزاری مرتبط در سامانه برای آموزش صورت گیرد تا اقدامات نظارت و كنترل انبارها روال قانونی را طی كنند و شرایط برخورد بدون چشم پوشی با متخلفین هم فراهم گردد.
احمدی با اشاره به اینكه تابحال 1335 انبار در استان در سامانه ثبت شده است، بیان كرد: سازكاری اندیشیده شود تا همه مالكین انبارها از این مسئله، استقبال و در این سامانه ثبت نام كنند تا اگر در بررسی ها و بازرسی ها شناسایی شدند، دچار مشكل نشوند.
وی به سوژه مبارزه جدی با قاچاق كالاهای سلامت محور تاكید و اظهاركرد: درباب سلامت مردم با هیچ كسی تعارف نداریم و در مبادی ورودی های استان و در داخل فروشگاه ها با هرگونه كالایی كه در حوزه بهداشتی، دارویی، آرایشی و خوراكی به سلامت مردم بلا می رساند به شدت برخورد شود. همه دستگاه های اجرایی باید نسبت به مسئله سلامت مردم حساسیت بالایی داشته باشند. باید با آنچه كه سلامت مردم را تهدید می كند به سختی مقابله و برخورد شود و در این رابطه صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات، جهاد كشاورزی و دیگر دستگاه ها، دانشگاه علوم پزشكی را یاری كنند.
در این نشست مصوبات جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت و دانشگاه علوم پزشكی گزارشی درباب تهدیدات حوزه غذا و داروهای قاچاق نمایش داد.1397/08/28
18:44:44
4864
5.0 / 5
تگهای خبر: تجارت , تولید , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات