آستان قدس چه زمانی از پرداخت مالیات معاف شد؟

آستان قدس چه زمانی از پرداخت مالیات معاف شد؟

متخصص فلز: ۴۲ سال پیش در چنین روزی یعنی ۹ آذر ۱۳۵۵، مجلس شورای ملی آستان قدس رضوی را از پرداخت مالیات معاف كرد.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، بخشی از صورتجلسه مجلس شورای ملی در آن روز را به نقل از «خبرآنلاین» می خوانید:

«كمیسیون امور اقتصادی و داریی در جلسه روز چهارشنبه ۲۶/ ۸/ ۱۳۵۵ با حضور آقای علی اصغر طباطبایی معاون وزارت امور اقتصادی و دارایی لایحه شماره ۳۶۷۳۲ مورخ ۱۷/ ۶/ ۱۳۵۵ راجع به معافیت سهام و سهم الشركت آستان قدس رضوی از مالیات بر درآمد را كه گزارش شور اول آن به شماره ۴۰۸ چاپ گردیده است برای شور دوم مورد رسیدگی قرار داد و مصوبه شور اول را تصویب كرد. اینك گزارش آنرا به مجلس شورای ملی تقدیم می دارد.

ماده واحده - مؤسساتی كه تمام سرمایه یا سهام آنها متعلق به آستان قدس رضوی است، از پرداخت مالیات بر درآمد معاف می باشند. همین طور در شركت هایی كه قسمتی از سرمایه یا سهام آنها متعلق به آستان قدس رضوی است آن قسمت از درآمد مشمول مالیات شركت كه به سهم سرمایه تعلق می گیرد یا بعنوان سود سهام به آستان قدس رضوی پرداخت یا تخصیص داده می شود از پرداخت ده درصد مالیات شركت سوژه بند ت ماده ۸۰ قانون مالیات های مستقیم و مالیات سود سهم سرمایه یا سود سهام حسب مورد باز معاف خواهد بود.

آن قسمت از مالیات كه از اول سال ۲۵۲۶ به بعد وصول نشده است مشمول این معافیت خواهد بود.

رئیس - ماده واحده مطرح است. نظری نیست؟ (اظهاری نشد) در كلیات آخر لایحه نظری نیست؟ (اظهاری نشد) به ماده واحده و كلیات آخر آن رأی می گیرم خانم ها و آقایانی كه موافقند خواهش می كنم قیام فرمایند (اكثر برخاستند) تصویب گردید.»
1397/09/09
01:23:14
4966
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , مالیات , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات