شاپور محمدی:

مدیری كه پورسانت می گیرد با بورس كالا متفاوت می باشد

مدیری كه پورسانت می گیرد با بورس كالا متفاوت می باشد

به گزارش متخصص فلز رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به انتقادات مطرح شده نسبت به شیوه عملكرد بورس كالا در عرضه محصولات پتروشیمی اظهار داشت: این ابزار با كُنج اتاق مدیران، از نظر شفافیت و رقابت تفاوت دارد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، شاپور محمدی در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به اینكه از هر دستگاهی كه از صنایع بورسی همراهی داشته باشد، حمایت می نماییم، تصریح كرد: این جملات را از جایگاه سازمانی خود اعلام نمی كنم اما باید بگویم اگر به سودآوری شركت ها فكر نماییم، ۲۰ سال آتی آینده خوبی در انتظار ما خواهد بود و اگر به سودآوری صنعت فكر نكنیم، سیاست های پولی و مالی اثرگذار نیست.
وی در پاسخ به انتقادات مطرح شده در حوزه بورس كالا اظهار داشت: بورس كالا فروشنده و خریدار را تائید نمی نماید. این در شرایطی است كه قیمت گذاری هم انجام نمی دهد درحالی كه برخی قیمت را بر مبنای احكام دریافتی از مجمع تشخیص مصلحت نظام به بورس كالا عرضه می دهند؛ ازاین رو بورس كالا نقشی در قیمت گذاری ندارد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: بورس كالا یك ابزار است كه یك تفاوت با كُنج اتاق مدیران دارد كه شامل شفافیت و رقابتی بودن است.
وی خاطرنشان كرد: مدیر فروش شركت ها كه پورسانت می گیرد و كالا می فروشد به صورت قطع با بورس كالا در رقابت پذیری زاویه دارد و اینها بد است.
معاون وزیر اقتصاد اظهار داشت: اگر می خواهیم كالاها را در كوچه و خیابان معامله نماییم، بسم الله؛ بورس كالا چیزی به جز شفافیت و رقابت ندارد این در شرایطی است كه در این رابطه دهها نامه به معاون اول رئیس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر اقتصاد و حتی رئیس جمهور نوشتیم كه سقف قیمتی در بورس كالا برداشته شود چون كه سود آن تنها به جیب واسطه ها می رفت.
محمدی تصریح كرد: ما از دولت درخواست كردیم اجازه دهد سقف قیمت برداشته شود كه در این رابطه شریعتمداری وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، معاون اول رئیس جمهور و جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت كمك كردند تا حالا سقف قیمتی نداشته باشیم.
به گفته وی، سازمان بورس آمادگی دارد تا هر توافقی را كه بخش خصوصی با وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می دهد را پیاده سازی كند پس چیزی را به بورس كالا نسبت ندهید؛ بورس كالا تنها یك ابزار است كه نباید ابزارداوری نماییم اما اگر لازم است باید با سایر دستگاه ها رایزنی هایی صورت دهید.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح كرد: هر آنچه بخش خصوصی با وزارت صنعت، معدن و تجارت توافق كند، بورس نسبت به آن حرف یا نظری ندارد.

1397/09/12
22:00:33
4792
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات