قیمت ها در بورس كاهشی شد

قیمت ها در بورس كاهشی شد

به گزارش متخصص فلز امروز قیمت سهم ها در بورس و فرابورس ایران عموما با كاهش مواجه گردید. خودرویی ها و نفتی ها جزو گروه هایی بودند كه كاهش قیمت سهام را تجربه كردند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۶۸۰ واحد افت كرد و به رقم ۱۶۶ هزار و ۲۳۵ واحدی رسید. همینطور شاخص كل هم وزن با افت ۰.۲۵ واحد مواجه گردید و حدودا در تراز روز گذشته باقی ماند.

شاخص آزاد شناور هم ۵۶۹ واحد افت كرد و تا رقم ۱۷۸ هزار و ۴۹۴ واحدی پایین رفت. شاخص بازار اول و دوم هم هر یك به ترتیب ۴۲۲ و ۱۷۴۰ واحد پایین رفتند.

پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، ملی صنایع مس ایران و گروه مپنا چهار نمادی بودند كه بیشترین تاثیر را بر روی نوسانات شاخص های بازار سرمایه داشتند. هر یك از این نمادها به ترتیب ۸۴، ۶۲، ۵۲ و ۴۸ واحد در افت شاخص های بازار سرمایه نقش داشتند، اما در طرف مقابل بانك تجارت، پتروشیمی پردیس و معدنی و صنعتی گلگهر تلاش كردند نگذارند شاخص های بازار بیشتر از این افت كنند.

امروز بانك ها از حجم و ارزش معاملات قابل توجهی نسبت به دیگر گروه ها برخوردار بودند. مجموع نمادهای بانكی ۴۳۶ میلیون معامله را تجربه كردند كه ارزش آن به ۶۵ میلیارد تومان رسید، اما در نهایت تنها نماد بانك تجارت توانست حدود سه درصد رشد كند و باقی نمادهای این گروه با افت قیمت مواجه گشتند.

خودرویی ها هم از دیگر گروه هایی بودند كه ارزش معاملات قابل توجهی بعد از بانك ها داشتند. در این گروه ۲۸۷ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۴۹ میلیارد تومان دست به دست شد. نوسان قیمتی این گروه هم اكثرا رو به پایین بود. هرچند كه تعدادی از نمادها توانستند رشد قیمت را هم تجربه كنند.

فعالان بازار در گروه فرآورده های نفتی، كك و سوخت هسته ای هم شاهد قرمزشدن یك دست نمادهای این گروه بودند.

پالایش نفت لاوان، نفت پاسارگاد، نفت ایرانول و سرمایه گذاری صنعت نفت جزو نمادهایی بودند كه بیشتر از سه درصد افت قیمت را تجربه كردند.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۳۳۹ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۳ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. در این بازار تعداد معاملات به ۱۱۲ هزار و ۵۶۵ نوبت رسید.

آیفكس هم با ۲.۱ واحد افت روبه رو شد و تا عدد ۱۸۵۵ واحدی پایین رفت. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۲۲ میلیارد تومان را تجربه نمود كه نسبت به روزهای گذشته رقم پایینی است. حجم معاملات هم رقم ۵۹ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.

به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، امروز در ساعاتی از معاملات، هسته معاملات با مشكل مواجه گردید و معامله گران قادر به مشاهده صفحاتی در سایت فناوری اطلاعات شركت بورس نبودند.


1397/09/20
14:12:17
4959
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , بورس , پتروشیمی , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات