با ایستادن در سطح ۱۷۹۱ واحدی؛

شاخص كل فرابورس ایران به استقبال زمستان رفت

شاخص كل فرابورس ایران به استقبال زمستان رفت

به گزارش متخصص فلز فرابورس در آخرین روز معاملاتی آذرماه با دادوستد ۷۳۹ میلیون ورقه به ارزش ۳ هزار و ۹۲۴ میلیارد ریال در بیشتر از ۹۷ هزار نوبت معاملاتی به آخر رسید.به گزارش متخصص فلز به نقل از فرابورس ایران، پاییز ۹۷ در فرابورس در آخرین روز معاملاتی آذرماه با دادوستد ۷۳۹ میلیون ورقه به ارزش ۳ هزار و ۹۲۴ میلیارد ریال در بیشتر از ۹۷ هزار نوبت معاملاتی به آخر رسید تا معامله گران با افزایش حجم معاملاتی كمتر از ۱۰ درصدی نسبت به روز گذشته به استقبال زمستان رفته باشند.
شاخص كل فرابورس ایران امروز چهارشنبه ۲۸ آذرماه ۹۷ بعد از تجربه افت ۱۷ واحدی در انتها معاملات در سطح ۱۷۹۱ واحدی قرار گرفت كه سه نماد «زاگرس»، «ذوب» و «كگهر» با اهرم منفی تا سقف ۶ واحدی بیشترین تاثیر را بر آیفكس برجای گذاشتند.
به علاوه، نماد «ذوب» با حجم معامله بیشتر از ۱۱۰ میلیون سهمی به ارزش بیشتر از ۲۰۵ میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در بین بازارهای سهام فرابورسی در روزی كه گذشت به خود اختصاص داد و نماد «زكشت» بیشترین افزایش قیمت و نماد «غفارس» بیشترین كاهش قیمت را تجربه كردند. همینطور نمادهای «ذوب»، «مادیرا» و «سمگا» عنوان پُربیینده ترین نمادهای معاملات امروز را از آن خود كردند.
رصد معاملات سهام در دو بازار اصلی فرابورس ایران مبین جابه جایی ۳۰۹ میلیون سهم به ارزش یك هزار و ۵۲ میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم است.
همچنین بازار پایه امروز میزبان معامله ۳۰۵۶ میلیون سهم به ارزش ۶۳۹ میلیارد ریال بود.
در سمت دیگر بازار، مجموع حجم معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسكن و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بازار ابزارهای نوین مالی به ۱۵ میلیون ورقه رسید كه ارزش این حجم از معاملات ۲ هزار و ۲۳۳ میلیارد ریال بود.
در این بازار همینطور نماد معاملاتی استفاده از تسهیلات مسكن آذرماه سال ۱۳۹۷ یعنی «تسه۹۷۰۹۱» افتتاح شد و بنابر اعلام ناظر بازار، در رویدادهای آتی نماد «اخزا۶۰۷» در انتها معاملات روز دوشنبه ۳ دی ماه ۹۷، به علت پرداخت مبالغ اسمی این سری از اسناد خزانه اسلامی متوقف خواهد شد.

1397/09/28
21:52:07
5111
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات