ورق در بازار سرمایه برگشت

ورق در بازار سرمایه برگشت

به گزارش متخصص فلز برخلاف روزهای گذشته كه قیمت ها در بورس تهران كاهشی بود، امروز شاخص كل توانست با ۲۱۴۸ واحد رشد معاملات را به آخر برساند كه گروه های فلزی، معدنی، پالایشی و بانكی بیشترین تاثیر را روی نماگرهای بازار داشتند.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادر تهران ۲۱۴۸ واحد رشد كرد و به رقم ۱۵۶ هزار و ۶۹۲ رسید. همینطور شاخص كل هم وزن تا رقم ۲۶ هزار ۹۱۰ واحدی افزایش یافت.

شاخص آزاد شناور هم با ۲۹۱۵ واحد رشد و رقم ۱۶۹ هزار و ۲۹۷ واحدی را تجربه نمود. علاوه بر این ها شاخص بازار اول با افزایش ۱۸۷۱ واحدی تا عدد ۱۱۵ هزار و ۵۵ بالا رفت و شاخص بازار دوم رشد ۲۸۴۹ واحدی را تجربه نمود و در تراز ۳۱۳ هزار و ۹۸۶ بالا رفت.

گروه های فلزی، معدنی، پالایشی و بانكی امروز بیشترین تاثیر افزاینده را روی شاخص های بازار داشتند كه همچون آنها می توان به فولاد مباركه اصفهان معدنی و صنعتی گل گلهر و پالایش نفت اصفهان نام برد. هریك از نمادهای یاد شده ۳۷۲، ۳۹۳ و ۱۴۵ واحد در تقویت شاخص های بازار اثرگذار بودند. بعد از این نمادها بانك تجارت و ملت بیشترین نقش را در نوسانات افزایش بازار داشتند.

در عین حال نمادهای همچون پالایش نفت تبریز، گسترش نفت وگاز پارسیان و به پرداخت ملت جزو اندك سهم هایی بودند كه روی شاخص های بازار تاثیر كاهنده داشتند.

استخراج كانه های فلزی امروز جزو گروه های پیشرو درافزایش قیمت بودند؛ هرچند كه تعدادی اندكی از سهم های این گروه با كاهش قیمت یا افزایش ناچیز روبرو شدند. كانه های فلزی هم امروز شاهد معامله بیشتر از ۲۶ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۳ میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان بودند.

امروز در گروه فلزات اساسی هم قیمت عمده سهم ها با افزایش روبرو شد؛ هرچند كه تعدادی با افت قیمت كمتر از یك درصد روبرو بودند. فرآورده های نفتی در حالی امروز افزایش قمیت را تجربه كردند كه برخی از نمادها به خصوص نمادهای اثرگذار روی شاخص همچون پالایش نفت اصفهان با صف خرید مواجه گشتند.

بانكی ها هم با روند قمیت افزایشی روبرو بودند؛ به صورتی كه بانك ملت ۴.۴ درصد، بانك تجارت كه با عنایت به افشای اطلاعات با اهمیت بدون محدودت نوسان قیمت بازگشایی شده بود، بیشتر از ۹ درصد و بانك صادرات ۴.۷ درصد رشد قیمت را تجربه كردند.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۴۷۰ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۷ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همینطور تعداد معاملات این بازار ۱۱۷ هزار و ۹۳۵ را تجربه نمود.

در فرابورس ایران هم شاخص كل ۳۶.۹ واحد رشد كرد و به رقم ۱۸۱۶ واحد رسید. ارزش معاملات این بازار رقم ۴۷۴ میلیارد تومان را تجربه نمود و حجم معاملاتش به ۵۴۵.۷ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.
1397/10/02
15:57:09
4964
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , بورس , تجارت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات