رئیس سازمان هواپیمایی به مهر خبرداد:

مجوز واردات هواپیما صادر شد، ایرلاین ها راسا اقدام نمودند

مجوز واردات هواپیما صادر شد، ایرلاین ها راسا اقدام نمودند

به گزارش متخصص فلز رئیس سازمان هواپیمایی كشوری از صدور مجوز واردات تعدادی هواپیما به كشور از جانب این سازمان اطلاع داد و اظهار داشت: كانال مالی برای خرید این هواپیماها تعیین شده است.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به تازگی در گفتگو با خبرنگار مهر از كوشش برای خرید تعدادی هواپیمای جدید و توسعه ناوگان هوایی كشور اطلاع داده بود.
وی درمورد نو یا دست دوم بودن این هواپیماها تنها به ذكر این نكته بسنده كرد كه هواپیماهای مذكور «هواپیماهای خوب»ی هستند.
در همین ارتباط علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی كشوری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جزئیات خرید این هواپیماها تصریح كرد: مقرر است بزودی تعدادی هواپیما از جانب شركت های واردكننده هواپیما كه همان شركت های هواپیمایی هستند، وارد ناوگان حمل و نقل هوایی كشور شوند و سازمان هواپیمایی كشوری مجوز واردات این هواپیماها را صادر كرده است.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: ما بعنوان نهاد حاكمیت واردكننده نیستیم و دخالتی در كار نداریم ؛خود شركت های هواپیمایی واردكننده این هواپیماها هستند.
وی درباره كانال مالی واردات این هواپیماها هم اظهار داشت: خود ایرلاین ها كانال مالی برای واردات این هواپیماها را بوجود آورده اند.
عابدزاده از بیان نام كشورهای فروشنده هواپیما به ایران خودداری كرد.
البته روز گذشته سید احسن علوی، عضو كمیسیون عمران مجلس گفته بود عراق و تركیه برای ایجاد شركت های واردكننده هواپیما به ایران اعلام آمادگی كرده اند.

1397/12/01
14:48:11
5219
5.0 / 5
تگهای خبر: سازمان , فروش , مجلس , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات