اگر سپرده ارزی دارید

می توانید از خودپردازها دلار بگیرید

می توانید از خودپردازها دلار بگیرید

به گزارش متخصص فلز ظاهرا امكانی فراهم شده تا افرادی كه سپرده ارزی در بانك ها دارند، بتوانند هر زمانی كه می خواهند به ارز خود دسترسی داشته باشند و آنرا از خودپردازها برداشت كنند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، اخیراً دژپسند -وزیر اقتصاد- اعلام نموده كه امكان برداشت به صورت ارزی از راه خودپردازها فراهم شده و آنرا یك تحول اطمینان بخش دانسته اند.
این اشاره وزیر اقتصاد به این برمی گردد كه افرادی كه سپرده ارزی در بانك ها دارند بتوانند در زمان مورد نیاز به آن دسترسی داشته باشند. بر این اساس از نظر مقررات این تضمین داده شده كه افراد بتوانند ضمن برخورداری از سود سپرده ارزی هر زمان كه مایل باشند از راه ابزارهای الكترونیكی آنرا برداشت كنند.
این امكانی كه مسئولان اقتصادی و بانكی از آن صحبت می كنند می تواند در جهت جذب بیشتر سپرده های ارزی و مشوق هایی در این رابطه باشد. این در شرایطی است كه از نیمه اول سال جاری مبحث سپرده گیری ارزی در بانك ها به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفت تا مردم كه گفته می شود حجم بالایی از ارز را در بالا نگه داشته اند آنرا به بانك ها سپرده و در چرخه اقتصادی قرار دهند.
براین اساس بانك مركزی به تدریج با تغییراتی در بخشنامه های خود در مورد سپرده گیری ارزی اعلام نمود كه سپرده های آنها با تضمین بانك مركزی برای بازپرداخت اصل و سود آن به صورت ارزی صورت خواهد گرفت. و شرایط این گونه تعیین شد كه سود سپرده ارزی برای هر دلار چهار درصد، یورو سه درصد و درهم امارات دو درصد به صورت سالانه باشد.
حالا اینكه سپرده گذاران ارزی در هر زمانی كه بخواهند بتوانند ارز مورد نیازشان را از خودپردازها دریافت نمایند مشوق دیگری برای سپرده گذار ارزی در بانك ها به حساب می آید، اما با این وجود بانك مركزی تابحال در این رابطه اطلاع رسانی نداشته و معلوم نیست كه آیا هم اكنون چنین امكانی در خودپرداز حداقل برخی بانك ها فراهم است یا این كه مقرر است در آینده ای نزدیك فراهم گردد.
اما ورود ارز به خودپردازها ماجرای تازه ای نیست و از حدود دو سال پیش برخی بانك ها این امكان را در خودپردازهای مخصوص خود بوجود آورده اند كه افراد بتوانند با عرضه ی ارز در مقابل آن ریال دریافت نمایند و به شكلی خودپردازها فعالیتی در چارچوب صرافی انجام می دادند.1397/12/06
14:36:38
4411
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات