رئیس سازمان ملی استاندارد:

بازار را برای سوءاستفاده كنندگان ناامن می نماییم

بازار را برای سوءاستفاده كنندگان ناامن می نماییم

متخصص فلز: رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام نمود یكی از اهداف این سازمان در طول ماه های گذشته ناامن كردن بازار برای سوءاستفاده كنندگان بوده است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، نیره پیروزبخت در حاشیه دیدار هیأت تجاری عراق با وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار نمود: با عنایت به اهداف در نظر گرفته شده بازرسان سازمان استاندارد در ماه جاری كنترل خودرا بر روی بازارهای مختلف افزایش داده اند و طبق آخرین آمارها تا اختتام بهمن ۳۳۰ هزار بازرسی انجام شده كه این عدد تا آخر سال به ۳۶۰ هزار فقره افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به اینكه تمامی قطعات خودروها مشمول استاندارد الزامی این سازمان نیستند، توضیح داد: متأسفانه در این حوزه ما با قاچاق قطعات خودرو مواجه هستیم كه تعداد آنها باز زیاد است. بدین سبب حتی اگر كنترل كیفیت این قطعات الزامی باشد باز ما امكان آنرا كه بررسی كیفیت به شكل قطعی صورت گیرد، نداریم.
رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: از این رو وظیفه كنترل كیفیت بعضی از قطعات خودروها بر عهده خودروسازان است و جز قطعاتی كه مشمول استاندارد الزامی شوند، مابقی از حیطه اختیارات این سازمان خارج است.
پیروزبخت اشاره كرد: تلاش سازمان بر این است كه كنترل و نظارت بر قطعات خودروها به شكل كامل صورت گیرد اما قسمتی از این مساله باز در اختیار خودروسازان خواهد بود.
بگفته وی، یكی دیگر از حوزه هایی كه عملكرد آن با بررسی های دقیق مواجه بوده، سوژه نظارت بر سوخت و بنزین تولیدی داخل كشور است كه خوشبختانه آخرین ارزیابی ها نشان داده است كه این تولیدات به استاندارد لازم رسیده است.1397/12/15
22:24:57
4559
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات