در بازارهای جهانی؛

قیمت طلای جهانی صعودی شد

قیمت طلای جهانی صعودی شد

به گزارش متخصص فلز طلا در معاملات پنج شنبه ۲۲فروردین۹۸ بازارهای جهانی كاهش پیدا كرد اما تحت تأثیر ابراز نگرانی بانكهای مركزی آمریكا و اروپا نسبت به كندی رشد اقتصادی، نزدیك به بالاترین حد خود در دو هفته اخیر ماند.به گزارش متخصص فلز به نقل از پژوهشكده پولی و بانكی، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری (۲۲ فروردین ۹۸) در بازار سنگاپور ۰.۱ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۳۰۶.۵۸ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز ۱۳۱۰.۵۰ دلار صعود كرده بود.
در بازار معاملات آتی آمریكا نیز، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد كاهش، به ۱۳۱۰.۲۰ دلار رسید.
پس از اینكه گزارش نشست مارس بانك مركزی آمریكا، انتظارات برای پایین ماندن نرخ های بهره را تقویت كرد، شاخص دلار نزدیك به پایین ترین حد خود در دو هفته اخیر معامله شد.
بر اساس گزارش رویترز، همینطور ماریو دراگی، رئیس بانك مركزی اروپا احتمال اقدامات حمایتی بیشتر برای اقتصاد منطقه یورو در صورت تداوم كندی اقتصاد این حوزه را بیان نمود.
نرخ های بهره پایین تر هزینه نگهداری طلا كه بازدهی ندارد را كاهش داده و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز پرارزش را تقویت می كند.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری حدود ۰.۶ درصد افزایش پیدا كرد و به ۹۰۶.۲۲ دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۳۸۸.۴۴ دلار رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و ۱۵.۲۱ دلار معامله شد.

1398/01/22
23:56:27
5096
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات