هفته ای متفاوت و شكننده در بورس تهران

یك روز صف خرید روز دیگر صف فروش

یك روز صف خرید روز دیگر صف فروش

متخصص فلز: ارزش و حجم معاملات بورس تهران در هفته اخیر تغییر چندانی نداشت، اما نماگر اصلی بازار سرمایه با چهار درصد افت مواجه گردید. همین طور ریسك هایی كه بازار سهام را با خود همراه می كند در این روزها سبب صف های خرید و فروش مقطعی شده است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، هفته اخیر برای معامله گران بورس تهران هفته ای نسبتاً متفاوت بود. باوجود اینكه در نخستین روز هفته قیمت بیشتر سهم ها با رشد مواجه گردید و در سه روز میانیِ معاملات، نماگر اصلی بازار با افت چشم گیری مواجه گردید، در آخرین روز كاری این شاخص باز هم به مدار مثبت بازگشت.
رشد ریسك های سیستماتیك و نگرانی ها از وضعیت اقتصادی در این روزها سبب می شود كه معامله گران بدون توجه به صورت های مالی شركت ها و عوامل بنیادی، رفتار توده واری از خود نشان دهند و جو بازار شكننده شود؛ بطوریكه در این روزها در نمادهایی صف های خرید بدون هیچ دلیل بنیادی به صف های فروش بدل می شود یا بالعكس.
روز چهارشنبه (۱۱ اردیبهشت ماه) شاخص كل بازده نقدی و قیمتی در كانال ۲۲۰ هزار واحدی قرار داشت اما نوسانات یاد شده سبب شد در آخرین روز كاری هفته گذشته این شاخص به نیمه كانال ۲۱۱ هزار واحدی نزدیك و با حدود به چهار درصد افت روبرو شود.
در تاریخ یاد شده شاخص آزاد شناور در ابتدای كانال ۲۴۸ هزار واحدی قرار داشت اما این شاخص در مدت پنج روز كاری ۱۱ هزار و ۱۱۱ هزار واحد افت كرد و در تراز ۲۳۶ هزار و ۹۴۴ واحدی قرار گرفت و در نتیجه افت ۴.۴۸ واحدی را به ثبت رساند.
نگاهی به حجم معاملات نشان داده است كه در هفته اخیر ۲۷ میلیون و ۳۱۴ هزار سهم نسبت به هفته قبل بیشتر معامله صورت گرفته است. این عدد بیان می كند كه حجم معاملات ۱۱ درصد نسبت به هفته گذشته رشد داشته است. در عین حال ارزش معاملات باز نسبت به هفته قبل چندان تفاوتی از خود نشان نداد و به یك درصد رشد بسنده كرد.
منبع:

1398/02/20
13:35:35
4677
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات