درخواست عفو بین الملل از اسرائیل برای اقدام ضد عامل شكاف امنیتی واتس اپ

درخواست عفو بین الملل از اسرائیل برای اقدام ضد عامل شكاف امنیتی واتس اپ

به گزارش متخصص فلز عفو بین الملل از دولت اسرائیل درخواست نمود، از مسئول قرار گرفتن یك شركت اسرائیلی كه جاسوس افزار آن در شكاف امنیتی واتس اپ نقش داشته، اطمینان حاصل كند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، عفو بین الملل در این درخواست، خواهان لغو مجوز صادرات شركت فناوری اسرائیلی "ان اس او گروپ" شد و به خبرگزاری رویترز گفت، برعهده دولت اسرائیل است كه موضعی سختگیرانه تر ضد مجوزهای صادراتی كه به "سوء استفاده از حقوق بشر" منجر می شوند، اقدام نماید.
وزارت دفاع اسرائیل در این باره اظهار نظر نكرده است.
واتس اپ كه یكی از واحدهای متعلق به شركت فیس بوك است، روز سه شنبه اظهار كرد، یك شكاف امنیتی در برنامه پیام رسانی آن رخ داده و امكان دارد گروه های حقوق بشری را هدف قرار داده باشد.
عفو بین الملل در ایمیلی كه به خبرگزاری رویترز ارسال كرده، نوشته است: شركت "ان اس او" بارها قصد خویش را برای پیشگیری از پذیرش مسئولیت چگونگی استفاده از نرم افزارش نشان داده و تنها مداخله دولتی می تواند رویه این شركت را تغییر دهد.
این شركت اسرائیلی در این باره اظهار نظری نكرده اما به دنبال شكاف امنیتی در واتس اپ اظهار كرد، هرگونه "اتهام معتبر مربوط به استفاده نادرست" از تكنولوژی این شركت را كه "صرفاً از جانب نهادهای اطلاعاتی و اجرای قوانین به كار گرفته می شود"، بررسی خواهد نمود.
نوالپینا كپیتال، بزرگ ترین سهام دار شركت "ان اس او" در اطلاعیه ای كه به خبرگزاری رویترز فرستاد، اظهار نمود كه می خواهد مدیریت این شركت را با اصول سازمان ملل همسو كند و در این راستا خواهان نظرات عفو بین الملل و دیگر گروه های مرتبط درباره "بهترین راه دستیابی به این هدف مهم" خواهد شد.
واتس اپ كه با ۱.۵ میلیارد كاربر ماهانه، یكی از رایج ترین ابزارهای پیام رسانی در جهان است، اعلام نموده كه از وزارت دادگستری آمریكا خواسته در تحقیقات درباره شكاف امنیتی این برنامه كمك نماید و كاربران خویش را تشویق كرده كه برنامه های خویش را به جدیدترین نسخه كه این شكاف در آن رفع شده، ارتقا دهند.
یكی از اهداف شكاف امنیتی اخیر در واتس اپ یك وكیل حقوق بشر بوده كه در انگلیس زندگی می كند و به یك مخالف سعودی و چندین روزنامه نگار مكزیكی در پرونده هایی كه ضد شركت "ان اس او" به افترا دست داشتن در فروش ابزارهای هك به دولت های مكزیك و عربستان ثبت كرده اند، كمك می نماید.1398/02/27
13:39:06
4789
5.0 / 5
تگهای خبر: حقوق , دولت , سازمان , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات