نوبخت اعلام كرد

پرداخت ۳۵ هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت به بخش خصوصی

پرداخت ۳۵ هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت به بخش خصوصی

به گزارش متخصص فلز رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام نمود: حداقل ۳۵ هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت به بخش غیر دولتی را از راه اسناد تسویه و به وسیله تهاتر پرداخت كرده ایم.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، محمد باقر نوبخت - معاون رئیس جمهور - در یكصد و سی امین جلسه نهاد تعامل اظهار نمود: سال گذشته بیشتر از ۵۴ هزار و ۳۹۹ میلیارد تومان برای طرح های تملك دارایی های سرمایه ای از جانب دولت پرداخت شده كه از این رقم حدود ۲۱ هزار و ۶۷۳ میلیارد تومان به صورت نقدی و حدود ۱۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان هم از راه اسناد خزانه بوده است.
وی ادامه داد: با عنایت به تعامل سازنده میان سازمان برنامه و بودجه كشور و شورای هماهنگی، جلسات مشترك جهت بررسی تفاوت نرخ تنزیل اسناد و نرخ حفظ قدرت خرید و توافق در زمینه یاد شده باید استمرار داشته باشد.
طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، نوبخت خاطرنشان كرد: رشد بودجه جاری سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ به میزان ۱۳ درصد است، اما در بودجه عمرانی این افزایش ۳۰ درصد بوده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ابراز امیدواری كرد كه در سال ۱۳۹۸ هم به امید خداوند این رویه استمرار داشته باشد.
به قول وی، تابحال ۶۷ هزار ملیارد تومان اوراق مالی اسلامی بدون حتی یك روز تأخیر باز پرداخت شده است و باقی مانده آن هم تا آخر سال ۱۴۰۰ تادیه خواهد شد.1398/02/31
23:55:07
4799
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات