ابتكار نیوزلندی ها برای كاهش فقر و افزایش درآمد

ابتكار نیوزلندی ها برای كاهش فقر و افزایش درآمد

به گزارش متخصص فلز نیوزلند بودجه ابتكاری خویش را بر مبنای فقر كودكان، خشونت های خانگی و مشكلات سلامت روانی عرضه كرده و آنرا «بودجه سلامت» نامیده است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اكونومیك نیوز، با این برنامه نیوزلند نخستین كشور موفق دنیا در مدیریت مالی عمومی به همراه سلامت مردم خواهد بود.
گرانت رابرتسون، وزیر دارایی این كشور اظهار نمود: وزارتخانه ها بر مبنای مجموعه ای از شاخصهای مبتنی بر اصول بودجه پیشنهادی، گزارش خویش را در ۳۰ مه عرضه خواهند داد.
وی در سخنرانی مربوط به پیش بودجه در جمع تاجران، ارزش برچسب «ستاره اقتصاد» كه بخشی از اقتصاد موفقیت آمیز نیوزلند در جهان بوده را تنزل داده و این برنامه را عرضه كرده است.
صندوق بین المللی پول انتظار دارد نیوزلند در سال ۲۰۱۹ رشد ۲.۵ درصدی داشته باشد و در سال ۲۰۲۰ این میزان ۲.۹ درصد باشد، اما رابرتسون اظهار داشت: با وجود چنین رشدی همچنان خیلی از شهروندان بی بهره از نتایج رشد اقتصادی هستند.
وی اظهار نمود: به صورت قطعی، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی كه خیلی از كشورهای دیگر در سراسر جهان در حسرت آن هستند در نیوزلند رخ داده، اما این رشد تولید ناخالص داخلی منجر به استانداردهای زندگی بهتر یا فرصت های بهتر زندگی در نیوزلند نشده است.
پس چگونه می توان ستاره اقتصاد بود در حالیكه بی خانمانی، فقر كودكان و عدم تساوی در حال افزایش می باشد. بنابراین در بودجه پیشنهادی دولت بر سلامت، رفع فقر و برابری تمركز شده و فراتر از سیاست اقتصادی و مالی عرضه شده معمول است.
در این برنامه از چارچوب استانداردهای مالی زندگی در اولویت های سرمایه گذاری دولتی و تصمیمات مربوط به بودجه استفاده شده كه گاهی اوقات جنبه های مهم سلامت در این مورد نادیده گرفته می شود.
به همین دلیل، دولت برای موفقیت بیشتر از شاخصهای اقتصادی سنتی فراتر رفته و چگونگی زندگی مردم را بررسی نموده است.
بعنوان مثال، با قانون اخیر كاهش فقر كودكان، وزارت دارایی مجبور به گزارش بودجه در مقابل مجموعه ای از معیارهای سلامت و فقر كودكان خواهد بود.
بودجه سلامت پنج اولویت اصلی دارد: حركت به سمت اقتصاد كم مصرف، نوآوری دیجیتالی، كاهش فقر كودكان، سلامت روان و افزایش درآمد مردم نیوزلند.
1398/03/02
20:08:35
4762
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات