بورس و فرابورس باهم ركورد زدند

بورس و فرابورس باهم ركورد زدند

به گزارش متخصص فلز فعالان بازار سرمایه امروز هم شاهد ركوردشكنی نماگر اصلی بازار بوده اند. همینطور شاخص كل فرابورس ایران هم برای نخستین بار در تاریخ بازار سرمایه در آستانه ورود به كانال ۳۰۰۰ واحدی قرار گرفت.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران بار دیگر با رشد فزاینده ای مواجه گردید و توانست ركورد جدیدی را به ثبت برساند.
طی روزهای گذشته قیمت بیشتر سهم ها در بازار سهام با رشد روبرو شده و متعاقب آن شاخصهای بازار سهام افزایش یافته اند؛ به صورتی كه نماگر اصلی با رشد بدون وقفه ای توانسته ركوردهای پی در پی را به ثبت برساند.
شاخص كل بازده نقدی و قیمتی امروز ۴۰۵۲ واحد رشد كرد و برای نخستین بار در تاریخ بازار سرمایه ایران به رقم ۲۳۸ هزار و ۲۲۰ واحدی رسید. همینطور شاخص كل هم وزن بر خلاف روز گذشته ۲۰۴ واحد افزایش یافت و عدد ۵۸ هزار و ۱۸۷ را تجربه نمود.
بسیاری معتقدند با عنایت به اینكه تولید شركت های بورسی افزایش پیدا نكرده و بعضاً كاهش هم یافته است، رشد قیمت ها نه به خاطر رونق بلكه به دلیل افزایش نرخ دلار و مبحث ارزش جایگزینی دارایی های شركت هاست.
سابقا هم رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام نموده بود كه افزایش قیمت ها و سودآوری در بورس سبب افتخار است كه ناشی از افزایش تولید و رونق در بنگاه های اقتصادی باشد.
شاخص آزاد شناور هم امروز ۴۰۳۹ واحد رشد كرد و به رقم ۲۶۸ هزار و ۱۹۴ واحدی رسید. شاخص بازار اول و دوم هم هر كدام به ترتیب ۲۷۷۸ و ۹۰۲۳ واحد رشد كردند.
امروز صنایع پتروشیمی خلیج فارس با حدود ۶۰۰ واحد، بیشترین تأثیر را روی رشد شاخصهای بازار داشت. بعد از این نماد شركت ارتباطات سیار ایران سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تأمین و همینطور پالایش نفت اصفهان تلاش كردند شاخصهای بازار را به سمت بالا هدایت كنند.
از طرفی پتروشیمی مبین، پتروشیمی فجر و گروه مپنا هر كدام به ترتیب ۱۲۱، ۹۲ و ۸۳ واحد تأثیر كاهنده روی شاخصهای بازار داشتند.
امروز گروه محصولات شیمیایی از ارزش معاملات قابل توجهی برخوردار بودند؛ به صورتی كه در این گروه بیشتر از ۵۱۷ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش حدود ۲۳۲ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت.
خودرویی ها، بانكی ها و فلزات اساسی دیگر گروه هایی بودند كه از ارزش معاملات بالایی برخوردار شدند. در این گروه ها قیمت سهم ها عمدتاً با افزایش روبرو شد و در بعضی از نمادها شاهد صف های خرید بودیم.
ارزش كل معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱، ۸۸۳ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از پنج میلیارد سهم اوراق مالی طی ۳۷۶ هزار و ۵۶۴ نوبت داد و ستد بود.
آیفكس هم با رشد ۳۳ واحدی در تراز ۲۹۸۵ واحدی نشست و در نتیجه چیزی نمانده كه این شاخص برای نخستین بار در تاریخ بازار سرمایه بتواند كانال ۳۰۰۰ واحدی را پشت سر بگذارد.
ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۹۲۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۱.۸ میلیارد سهم و اوراق مالی را رد كرد.1398/03/26
15:06:01
4777
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات