در دیدار وزرای كار ایران و آذربایجان مطرح شد

آمادگی ایران و جمهوری آذربایجان برای اعزام نیروی كار

آمادگی ایران و جمهوری آذربایجان برای اعزام نیروی كار

متخصص فلز: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در یكصد و هشتمین كنفرانس بین المللی كار در ژنو سوئیس با ساحل بابایف وزیر كار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان دیدار نمود.به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، در دیدار وزیر كار ایران و وزیر حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان در حاشیه یكصد و هشتمین كنفرانس بین المللی كار، محمد شریعتمداری با اشاره به ظرفیت های وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در حوزه های مختلف همچون آموزش های فنی و حرفه ای، ایمنی و بهداشت كار، تعاون و روابط كار به توانمندی های این وزارتخانه در بخش اقتصادی و هلدینگ های مختلف غیره اشاره نمود.
وی اظهار داشت: با عنایت به این میزان از توانایی ها زمینه همكاریهای فراوانی برای وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و وزارت كار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان وجود دارد.
شریعتمداری با اشاره به امضای اسناد میان دو وزارتخانه اضافه كرد: ارسال برنامه اقدام مشترك و یادداشت تفاهم در زمینه تبادل نیروی كار در همین راستا انجام شده است و ما امیدواریم با عنایت به ارسال دعوتنامه رسمی برای شما طی چند ماه آینده میزبان شما در تهران باشیم. علاوه بر این یك برنامه اجرایی هم از طرف شما دریافت كرده ایم كه امیدوارم با دیدار كارشناسان شما از ایران و تبادل تجربیات در زمینه های یاد شده زمینه های این سفر برقرار شود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی همكاری در بخش های اقتصادی، سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی میان دو كشور را نیز ممكن دانست.
بابایف: خواهان ارتباط با اتحادیه های كارگری ایران هستیم
ساحل بابایف نیز در ادامه ضمن تشكر از حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در این ملاقات به فعالیت های وزارت كار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان در بخش خدمات به بخش كارگری اشاره نمود.
وی اظهار داشت: در بخش روابط كار نیز تلاش ما این است كه علاوه بر كار گرانی كه در بخش رسمی مشغول به كار و تحت پوشش بیمه ها هستند به كارگران در بخش اقتصاد و غیر رسمی نیز خدمات ارائه نماییم.
وزیر كار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان اشاره كرد: مایل هستیم از تجربیات شما در بخش اشتغال و كارآفرینی بهره برداری نماییم. ارتباط اتحادیه های كارگری دو كشور بسیار مفید خواهد بود برای اینكه سه جانبه گرایی امر بسیار مهمی است و كشور من در حال پیاده سازی این الگو است.
وزیر كار و حمایت های اجتماعی جمهوری آذربایجان اضافه كرد: ما مسئول امور معلولان و افراد دارای ناتوانی جسمی نیز هستیم و می خواهیم كه در این بخش نیز از تجربیات شما استفاده نمائیم.
شریعتمداری اظهار داشت: در زمینه های گفته شده آماده همكاری و انتقال تجربیات هستیم و آمادگی داریم كه در این فرصت ممكن از هیأت كارشناسی شما میزبانی نماییم.
وی اضافه كرد: درباب تبادل نیروی كار منتظر ارائه نظر شما درباره یادداشت تفاهم ارسال شده هستیم. علاوه بر این ما در حال بررسی الحاق به اساسنامه تأسیس مركز مطالعات كار وابسته به سازمان همكاری اسلامی هستیم و آنرا با بررسی نموده و پاسخ خواهیم داد.

1398/03/29
15:01:46
4701
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , سازمان , نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات