شاخص بورس به رشد ادامه داد

شاخص بورس به رشد ادامه داد

به گزارش متخصص فلز امروز هم بیشتر سهم ها در بورس و فرابورس ایران با افزایش قیمت رو به رو شدند همینطور شاخص كل توانست ۶۶۸ واحد رشد كند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۶۶۸ واحد رشد كرد و به رقم ۲۴۸ هزار و ۹۴۳ رسید. همینطور شاخص كل هم وزن ۶۶۵ واحد رشد كرد و تا عدد ۵۹ هزار ۸۷۲ واحدی بالا رفت.
شاخص آزاد شناور هم بارشد ۲۲۲ واحدی به عدد ۲۷۹ هزار و ۳۶۳ را تجربه نمود و شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۵۸ و ۳۲۷۳ واحد رشد كردند.
صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مخابرات ایران، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی هر كدام ۳۴۸، ۱۴۲ و ۱۰۷ واحد تأثیر افزاینده روی شاخصهای بازار داشتند اما در طرف مقابل فولاد مباركه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی چادرملو هر كدام به ترتیب ۲۹۱، ۲۱۴ و ۱۱۰ واحد تأثیر كاهشی روی شاخصهای بازار سرمایه داشتند.
گروه خودرو و ساخت قطعات امروز بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد كه این ارزش معادل ۱۲۷ میلیارد تومان بود. همینطور حجم معاملات این گروه به ۶۴۳ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.
گروه محصولات شیمایی دومین گروهی بود كه بیشترین ارزش معاملات را تجربه نمود كه این ارزش معادل ۱۲۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود. حجم معاملات شیمیایی ها امروز به رقم ۲۱۵ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.
مواد دارویی، فلزات اساسی و بانك ها بعد از دو گروه یاد شده بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.
ارزش معاملات بورس تهران امروز در مجموع به رقم ۱، ۰۲۴ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۳.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی بود.
آیفكس هم با ۱۵.۶۶ واحد رشد رقم ۳۲۱۳ را تجربه نمود و ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۷۲۶ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن حدود ۱.۸ میلیارد سهم و اوراق مالی بود.
امروز در بورس تهران ۲۰۵ سهم با رشد قیمت و ۱۳۴ سهم با افت قیمت مواجه گشتند. همینطور در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت به ۱۲۰ رسید و تعداد نمادهای منفی به تعداد ۶۶ سهم رسید.
1398/04/12
18:40:49
4704
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , بورس , پتروشیمی , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات