بر اساس مصوبه هیات وزیران

تغییرات جدید در مصارف یارانه، حذف سه دهك بالای درآمدی كلید خورد

تغییرات جدید در مصارف یارانه، حذف سه دهك بالای درآمدی كلید خورد

متخصص فلز: هیات وزیران بخشنامه اجرایی تبصره 14 ماده واحده قانون بودجه سال 1398 كل كشور كه مربوط به هدفمندی یارانه ها در تمام حوزه ها می شود را ابلاغ نمود.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، تصویب نامه مصوب جلسه مورخ ۹۸/۰۴/۱۶ هیأت وزیران درباب «آئین نامه اجرایی تبصره ۱۴ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور»، طی نامه شماره ۴۶۵۰۹ در تاریخ ۹۸/۰۴/۱۹ توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ گردید.
در این بخشنامه ۷ ماده به انضمام تبصره های گوناگون تشریح شده كه دو مورد از مباحث مهم تصویب شده مربوط به تغییرات در یارانه نقدی و یارانه آرد صنف و صنعت است.
در بند چهارم ماده مربوط به مصارف هدفمندی یارانه ها برمبنای جدول تبصره ۱۴ آمده است: مبلغ ۶۱ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال بابت خرید تضمینی گندم و نان. به استناد جز ۳ بند الف تبصره ۱۴، از شروع سال ۱۳۹۸ یارانه آرد صنف و صنعت حذف و منابع حاصل از آن به خرید تضمینی گندم اختصاص می یابد.همچنین در ماده ششم نیز به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تكلیف شده است كه با همكاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان هدفمندسازی یارانه ها و وزارت كشور (استانداران) طی دستورالعملی كه ظرف یك ماه از تاریخ ابلاغ این بخشنامه تهیه می كند، نسبت به شناسایی و حذف یارانه نقدی سه دهك بالای درآمدی خانوارها اقدام نماید. سازمان هدفمندسازی یارانه ها موظف است، بعد از اعلام وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی نسبت به حذف یارانه خانوارهای اعلامی (در نخستین نوبت) اقدام نماید.
تبصره ۱- خانوارهای حذف شده می توانند نسبت به اعتراض درباب قطع یارانه خود و افراد تحت تكفل با بیان رضایت از دسترسی وزارت یاد شده به كلیه اطلاعات بانكی و ارائه اطلاعات و مستندات لازم، اقدام نماید. وزارت مذكور مكلف است بعد از بررسی مستندات ارائه شده، اسامی سرپرستان خانوارهای واجد شرایط دریافت نقدی را مجدداً به سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام نماید تا در نخستین نوبت، پرداخت یارانه نقدی آنها برقرار شود. وزارت یاد شده موظف است نتایج را به كلیه معترضین اعلام نماید.
همچنین در ماده ۷ این بخشنامه آمده است كه موالید جدید (تازه متولد شده ها) صرفاً با تأیید وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و در صورت وجود منابع با رعایت قوانین و مقررات مربوط مشمول دریافت یارانه خواهند بود.
برای دریافت متن كامل بخشنامه به اینجا بازگشت كنید.


منبع:

1398/04/22
15:35:05
4687
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , سازمان , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات