پوشش ریسك سرمایه گذاری در دانش بنیان ها در همكاری با بیمه مركزی

پوشش ریسك سرمایه گذاری در دانش بنیان ها در همكاری با بیمه مركزی

متخصص فلز: معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شكوفایی از همكاری این صندوق با بیمه مركزی برای اجرایی شدن ماده ۱۷ آئین نامه اجرایی قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان به منظور پوشش ریسك سرمایه گذاری در اكوسیستم نوآوری و فناوری در كشور اطلاع داد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، دكتر علی ناظمی با اشاره به دیدار اخیر خود با معاون نظارت بیمه مركزی اظهار داشت: این دیدار به منظور اجرایی شدن ماده ۱۷ آئین نامه اجرایی قانون پشتیبانی از شركت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات انجام شد. بر طبق این ماده "به منظور كاهش خطرپذیری محصولات و خدمات شركت ها و مؤسسات دانش بنیان، بیمه مركزی ایران مكلف است پوشش بیمه ای مناسب را در مراحل طراحی، تولید، عرضه و بكارگیری این نوع محصولات و خدمات، طراحی و ایجاد كند".
وی ادامه داد: با عنایت به عدم اجرای این ماده قانونی، صندوق نوآوری و شكوفایی و بیمه مركزی در حال بررسی ابعاد مختلف این مسئله به منظور توسعه اقتصاد دانش بنیان هستند.
ناظمی تصریح كرد: همچون برنامه های صندوق نوآوری و شكوفایی در دوره جدید این است كه بتوانیم سرمایه ها و منابع مالی مختلفی را برای شركت های دانش بنیان جذب نماییم، بنابراین به دنبال آن هستیم كه به جای سرمایه گذاری مستقیم در طرح های دانش بنیان، بخش خصوصی را به سرمایه گذاری در اكوسیستم نوآوری و فناوری كشور ترغیب نماییم، بنابراین می خواهیم با همكاری بیمه مركزی، پوشش بیمه ای جدیدی را طراحی نماییم تا شركت های بیمه گر علاوه بر سرمایه گذاری و حمایت مالی از اكوسیستم نوآوری و فناوری، ریسك های سرمایه گذاری را برای عرضه محصولات دانش بنیان كمتر كنند.
منبع:

1398/06/09
21:20:53
4418
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات