سرمایه های كوچك را كجا ببریم؟

سرمایه های كوچك را كجا ببریم؟

به گزارش متخصص فلز یك اقتصاددان اعتقاد دارد كه بازارهای طلا و مسكن حداكثر رشد ممكن خویش را تجربه كرده اند و حالا فقط بازار بورس و فناوری های جدید است كه می تواند سودآور باشد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، پیدا كردن مسیری مطمئن برای سرمایه گذاری شاید یكی از مهمترین تردیدهای اقتصادی مردمی باشد كه در این روزها اندك سرمایه ای را در اختیار دارند اما برای سرمایه گذاری جایی را نمی شناسند.
اینكه با این اوضاع و احوال اقتصادی و نااطمینانی هایی كه به خاطر تورم در فضای اقتصادی به وجود آمده است، سرمایه های خرد را كجا می توان برد كه علاوه بر حفظ ارزش آن سودی هم كسب نماییم مسئله ای است كه یك اقتصاددان به بررسی آن می پردازد.
قدرت اله امام وردی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به شرایط تورمی حاكم بر اقتصاد كشور اظهار نمود: هم اكنون تنها بازاری كه قدرت جذب سرمایه های خرد را دارد بازار بورس و مشتقات آن مانند بورس كالاست.
این اقتصاددان با اشاره به اینكه بازارهای طلا، ارز و مسكن دیگر سودآور نخواهند بود افزود: بازار ارز به یك ثبات نسبی رسیده و بازارهای طلا و مسكن هم تا حدكثر ظرفیت ممكن رشد پیدا كرده اند و ازاین رو جای مناسبی برای سرمایه گذاری نخواهند بود.
او با اشاره به اینكه با سرمایه های یك و دو میلیون تومانی هم می توان در بازار بورس سرمایه گذاری كرد، اظهار داشت: در بازار بورس می توان با یك دانش اولیه هم وارد شد یا اگر چنین دانشی وجود ندارد می توان از راه شركت های سرمایه گذاری یا صندوق های سرمایه گذاری كه تحت نظارت بانك ها هستند اقدام نمود كه در این صورت می توان به سودی بسیار بیشتر از سود سپرده های بانكی دست پیدا كرد، ضمن اینكه ریسك بسیار كمتری هم سرمایه ها را تهدید خواهد نمود.
این اقتصاددان در ادامه به احتمال موفقیت شركت های دانش بنیان هم اشاره نمود و اظهار داشت: واقعیت این است كه دنیا در حال حركت به سمت استارت آپ ها است و اگر بتوان از این تكنولوژی های جدید بعنوان بستری برای معرفی حوزه های دیگر مانند سلامت بهره برد می توان به پیشرفت آنها امیدوار بود.
امام وردی در مجموع چند حوزه سلامت، گردشگری و فناوری های مالی را بعنوان حوزه های آینده دار برای سرمایه گذاری معرفی نمود و اظهار داشت كه اگر بتوان در این عرصه ها از فناوری های جدید بعنوان یك رابط بهره برد می توان انتظار سودآوری بالایی را در آینده داشت.1398/06/15
23:30:55
4323
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات