مدیركل روستایی و شوراهای استانداری فارس:

جشنواره ها فرصتی برای معرفی داشته های گردشگری و اقتصادی می باشد

جشنواره ها فرصتی برای معرفی داشته های گردشگری و اقتصادی می باشد

متخصص فلز: مدیركل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس اصرار كرد كه برگزاری جشنواره های مختلف نظیر جشنواره انگور كوار، فرصتی برای معرفی داشته های گردشگری و اقتصادی نقاط مختلف فارس است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا منطقه فارس، سیدكمال پاك فطرت پنجشنبه 28 شهریور در حاشیه بازدید از غرفه های جشنواره انگور شهرستان كوار، اظهار داشت: جشنواره انگور فرصتی برای معرفی آداب و رسوم باستانی مردم كوار در مراحل برداشت و استحصال فرآورده های انگور و معرفی توانمندی های استان فارس در بخش گردشگری و جاذبه های طبیعی برای جذب و پذیرایی از مسافران داخلی و خارجی است.
پاك فطرت اضافه كرد: برگزاری جشنواره انگور كوار برای نخستین بار در این شهرستان و فرآوری محصولات و مشتقات این نعمت بهشتی می تواند زمینه ساز پیشرفت روستایی و استقبال سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت ایجاد كارخانه جات فرآوری و بسته بندی در این شهرستان باشد.
وی با قدردانی از فرماندار و تمام برگزار كنندگان جشنواره انگور كوار، ضرورت برنامه ریزی برای برگزاری این رویداد در سال های آتی را تصریح كرد و اظهار داشت: پیش بینی برگزاری مسابقات عكاسی، طراحی و چاپ بروشورهای مخصوص اطلاعات عمومی و خواص انگور، هماهنگی برای دعوت از تولیدكنندگان، سرمایه گذاران و صاحبان صنایع و حضور بیشتر و پررنگتر خبرنگاران و عكاسان می تواند بهره وری بیشتر چنین رویدادهایی خواهد شد.
پاكفطرت با اشاره به محل برگزاری این جشنواره در باغ های انگور كوار، این جانمایی را خوب ارزیابی كرد و اظهار داشت: این اقدام سبب رابطه بیشتر بازدیدكنندگان با شرایط كاشت، داشت و برداشت محصولاتی نظیر انگور خواهد شد.
وی بسته بندی مناسب و طراحی و معرفی برند برای محصولات را از نكات لازم دانست و اظهار داشت: استفاده از وسایل و ابزار سنتی در تولیدات محصولات حاصل از انگور و اجرای بازی های بومی و محلی در چارچوب لباس های سنتی یكی از مزیت های جشنواره انگور امسال است.
این مقام مسئول با اشاره به شعار سال، اظهار داشت: با ایجاد كارگاه های اشتغال بانوان و دریافت وام های كم بهره كه توسط دولت به روستایان پردخت میشود و ایجاد اشتغال پایدار میتوان به فرمایشات رهبر معظم جامه عمل پوشاند.
/منبع:

1398/06/28
21:02:32
4497
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات