یك مقام مسئول اعلام كرد

سقف وام مسكن جوانان افزایش پیدا كرد، تهران ۱۵۰ میلیون تومان

سقف وام مسكن جوانان افزایش پیدا كرد، تهران ۱۵۰ میلیون تومان

به گزارش متخصص فلز مدیر امور طرح و برنامه بانك عامل بخش مسكن از افزایش سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب های پس انداز مسكن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸ اطلاع داد.به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد حسن مرادی از افزایش سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب های پس انداز مسكن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸خبر داد و اظهار داشت: برای افتتاح كنندگان حساب در سال ۱۳۹۸، ضرایب لازم جهت استفاده از سقف تسهیلات در انتها سال پنجم ۸.۹۷ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، ۶.۵۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و ۵.۰۲ برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرهاست.
وی اعلام نمود: سقف تسهیلات اعطایی و مبالغ واریزی برای حساب های پس انداز جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸ در مناطق مختلف جغرافیایی افزایش پیدا كرد. بر این اساس، سقف تسهیلات متعلقه برپایه تقسیم بندی جغرافیای در انتها سال پنجم برای حساب های افتتاحی طی سال جاری در شهر تهران، شهرهای بزرگ (كرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و كرمانشاه) و سایر شهرها به ترتیب ۱۵۰۰، ۱۱۰۰ و۸۴۰ میلیون ریال و در انتها سال پانزدهم به ترتیب ۲۵۰۰، ۲۱۰۰ و ۱۸۴۰ میلیون ریال خواهد بود.
مرادی اظهار نمود: چنانچه دارنده حسابی بخواهد در انتها سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات فوق الذكر استفاده نماید باید سپرده گذاری خویش را با مبالغی بیشتر آغازكند. برای افتتاح كنندگان حساب در سال ۱۳۹۸، ضرایب لازم جهت استفاده از سقف تسهیلات در انتها سال پنجم ۸.۹۷ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، ۶.۵۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و ۵.۰۲ برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرهاست. همچنین، حداقل مبلغ واریزی ماهیانه برای افتتاح كنندگان حساب پس انداز مسكن جوانان در سال ۹۸ مبلغ ۵۰۰ هزار ریال است كه این رقم در سال های بعدی تا آخر دوره ۱۵ ساله به تدریج افزایش یافته و به یك میلیون و ۶۰ هزار ریال می رسد.
به عنوان مثال اگر فردی می خواهد در تهران بعد از گذشت ۵ سال از افتتاح حساب، از تسهیلات ۱۵۰۰ میلیون ریالی استفاده نماید، باید در سال اول به جای ماهانه ۵۰۰ هزار ریال، ۴ میلیون و ۴۸۵ هزار ریال در حساب خود سپرده گذاری كند.
مرادی در اینباره اضافه كرد: یكی ازمزایای حساب پس اندازمسكن جوانان برنامه ای بودن حساب می باشد و این امكان را به سپرده گذار می دهد كه بتواند واریزی های خویش را طی ۵ تا ۱۵ سال به صورت ماهیانه یا سالیانه و یا یكجا در زمان افتتاح حساب واریز نماید. از دیگر مزایای این حساب، استفاده از تسهیلات جوانان برای خریدیا راه اندازی و تكمیل یك واحد مسكونی، جعاله و توأم با حساب صندوق پس انداز مسكن یكم، اوراق گواهی حق تقدم به صورت انفرادی و زوجین است.
وی همینطور تصریح كرد: هركدام از سپرده گذارانی كه امسال و پیش از صدور این بخشنامه مبادرت به افتتاح حساب كرده اند باید برای اطلاع از كسری حساب و تكمیل موجودی به شعبه افتتاح كننده حساب رجوع كنند.
گفتنی است هم اكنون نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسكن جوانان ۹ درصد وحداكثر مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ سال است كه بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبكه بانكی كشور است.


منبع:

1398/06/29
13:38:45
4372
5.0 / 5
تگهای خبر: خرید , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات