ایجاد 1384 شغل جدید از محل تسهیلات فراگیر در گیلان

ایجاد 1384 شغل جدید از محل تسهیلات فراگیر در گیلان

به گزارش متخصص فلز مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی گیلان از معرفی 462 طرح اشتغال فراگیر با اعتبار 251 میلیارد تومان به بانك ها اطلاع داد و اظهار داشت: برای یك هزار و 384 نفر اشتغال جدید ایجاد می شود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، عباس علیزاده در جلسه شورای هماهنگی بانك های استان كه در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به سهم پنج هزار و 875 میلیارد ریالی استان در تسهیلات اشتغال فراگیر، اظهار نمود: تابحال یك هزار و 118 میلیارد ریال معادل 19 درصد از راه بانكهای عامل استان جذب شده است.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی گیلان از معرفی 462 طرح اشتغال فراگیر با اعتبار 251 میلیارد تومان به بانك ها اطلاع داد و خاطرنشان كرد: حدود 114 میلیارد تومان در بانك ها مصوب و 111 میلیارد تومان پرداخت شده است كه در نهایت برای یك هزار و 384 نفر اشتغال جدید ایجاد می شود.
مریم بخشی، مدیركل ورزش و جوانان گیلان نیز، با اشاره به اینكه 95 درصد افراد پارسال موفق به دریافت تسهیلات ازدواج شدند، تصریح كرد: وضعیت پرداخت گیلان با میانگین كشوری برابر است.
وی از تحقق 64.4 درصدی پرداخت تسهیلات ازدواج تا آخر مردادماه امسال اطلاع داد و متذكر شد: میزان پرداخت نسبت به سال قبل كاهش داشته است، اما هفت درصد از میانگین كشوری بالاتر هستیم.
رضا اسلامی، مدیركل مدیریت بحران استانداری گیلان هم در ادامه، استان گیلان را جزو پنج استان حادثه خیز كشور دانست و خاطرنشان كرد: به منظور پیشگیری از روند مهاجرت از روستاها به شهرها باید به مدیریت بحران و پرداخت خسارات بپردازیم.
وی كشورهای دارای 70 درصد جمعیت شهرنشین را بحران زده دانست و اظهار داشت: غالب كشاورزان ما خرده مالك هستند و درآمد كم حاصل از كشاورزی باعث مهاجرت آنان به شهر و حاشیه نشینی شده كه در نهایت نرخ بیكاری را زیاد می كند.
مدیركل مدیریت بحران گیلان با اشاره به اختصاص دو هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی برای جبران خسارات كشاورزان، عنوان كرد: حدود 43 میلیارد تومان به گیلان اختصاص دارد بنابراین بانك كشاورزی بعنوان بانك مادرتخصصی باید تسهیلات رونق تولید را به سمت كشاورزی سوق دهد.1398/07/10
16:17:05
4160
5.0 / 5
تگهای خبر: تخصص , تولید , دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات