طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به كجا رسید

طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به كجا رسید

به گزارش متخصص فلز دبیر اجرایی طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار استان بوشهر درباب پیشرفت این طرح در استان بیان كرد: هم اكنون فاز اول طرح كه آماده كردن فهرست، ارزیابی اولیه و دسته بندی متقاضیان برمبنای مهارت های اولیه بوده در حال اتمام است.


دكتر محسن پرویز، كارشناس پژوهش جهاد دانشگاهی بوشهر در گفت و گو با ایسنا عنوان كرد: از مهمترین اقداماتی كه تابحال انجام شده می توان به بررسی نهایی مزیت ها و اولویت های شغلی اشاره نمود كه طی بررسی های انجام شده با عنایت به اطلاعات حاصل از دستگاه های اجرایی در رابطه با طرح، اطلاعات استخراج شده از جلسات، مصاحبه با صاحب نظران و اسناد بالادستی استان در ارتباط با طرح، رسته های شغلی شناسایی شده است.
وی اضافه كرد: این رسته های شغلی شامل بافته های داری، حصیربافی، صنایع دستی دریایی، تولید پوشاك و فرآوری محصولات غذایی آبزیان است كه طی جلسه روز یكشنبه ۱۴ مهرماه با حضور دستگاه های اجرایی در رابطه با این طرح مقرر شد كه تمامی نمایندگان فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه و در رابطه با طرح به منظور هم افزایی جهت نهایی كردن رسته های شغلی شناسایی شده توسط جهاددانشگاهی بوشهر، نظرات خودرا ظرف یك هفته اعلام نمایند.
دبیر اجرایی طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در بوشهر اظهار نمود: شهرستان های در نظر گرفته شده برای عملیاتی كردن طرح بوشهر، دشتستان، دشتی و تنگستان هستند كه این شهرستان ها با هماهنگی دفتر مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر نهایی شده است.
پرویز اشاره كرد: سهمیه استان بوشهر ۱۳۵ نفر است كه ان شالله بعد از نهایی شدن مزیت ها و رسته های شغلی شناسایی شده و بعد از اعلام نظر نهایی فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی مبادرت به نهایی كردن فهرست متقاضیان، ثبت مشخصات متقاضیان در سامانه inhb.ir، آموزش، توانمندسازی و نهایتا بحث اتصال به بازار متقاضیان انجام خواهد پذیرفت.
وی اشاره كرد: جهاددانشگاهی بوشهر بعنوان مجری طرح در استان اهتمام بر آن دارد تا با عملیاتی كردن این طرح بتواند به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، شبكه سازی و پایدارسازی مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار در استان كمك نماید.
منبع:

1398/07/18
14:43:21
4771
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات