وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

آذرآب با ۴۵۰میلیارد تومان سفارش تولید نباید در وضع كنونی باشد

آذرآب با ۴۵۰میلیارد تومان سفارش تولید نباید در وضع كنونی باشد

به گزارش متخصص فلز وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: شركت آذرآب اراك با دارا بودن ۴۵۰میلیارد تومان سفارش تولید، نباید در وضعیت نابسامان فعلی قرار داشته باشد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، محمد شریعتمداری عصر دوشنبه در حاشیه كلنگ زنی راه اندازی ساختمان كانون بازنشستگان اراك تصریح كرد: دولت در یك برنامه ایجاد اشتغال به صورت ویژه برای اشتغال عشایر و روستاییان برای بخش های زیر ۱۰ هزار نفر یك برنامه عملیاتی خوبی را شروع كرد به صورتی كه مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار روستایی اختصاص داد.
وی افزود: در جلسه اقتصاد مقاومتی امروز گزارشی از عملكرد استان مركزی در مورد استفاده از منابع اشتغال پایدار روستایی ارائه شد در مجموع ۷۰ درصد از اعتبارات تخصیص یافته استان در طرح های مختلف كشاورزی، صنعت و میراث فرهنگی جذب شده است كه امیدواریم این مسیر با قوت ادامه پیدا كند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: امیدواریم از محل منابع متمركز برای تامین كسری احتمالی هزینه ها تا تصویب مصوبه اصلاحی جدید توسط مجلس، منابعی را در اختیار استان قرار دهیم تا طرح های در نوبت هم بتوانند از این شرایط استفاده كنند.
شریعتمداری اضافه كرد: از دو طرح اشتغال زایی در شهرستان شازند امروز بازدید بعمل آمد كه یكی از طرح ها در تولید خوراك و دیگری استخر پرورش ماهیان سردآبی با پیشرفت ۹۵ درصدی بود. این قبیل طرح ها با منابع صندوق توسعه و با نرخ های مناسب در اختیار متقاضیان قرار گرفته و در حال افتتاح و با بازپرداخت ۹ ساله همراه هستند. دریافت این نوع تسهیلات از صندوق توسعه برای كارآفرینان شرایط مطلوب را بوجود آورده و امیدواریم این مسیر ادامه پیدا كند.
وی اظهار نمود: در استان مركزی در شهر اراك میزان آلایندگی زیاد صنایع را شاهد بودیم كه در خلال سال های اخیر خوشبختانه با اقدامات دستگاه اجرایی و استاندار مركزی میزان روزهای آلوده شهرستان اراك و شازند به یك سوم آنچه در گذشته بوده، تغییر پیدا كرده كه نشان دهنده این است كه مجموعه صنعت كشور در این عرصه قدم های خوبی برداشته است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: شركت پتروشیمی شازند با اقدامات اساسی در جهت محیط زیست كوشیده میزان آلایندگی را به حداقل ممكن كم كند و آلومینیوم اراك هم همچنین است و امیدواریم در این شهرها به آلودگی صفر برسیم.
شریعتمداری اظهار نمود: شركت آذرآب یكی از بهترین شركت های صنعتی كشور و با تمامی افت و خیزی كه از حیث مالكیت و خصوصی سازی طی كرده دارای بیشتر از ۴۵۰ میلیارد تومان پروژه در درست اجرا است و نزدیك به ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه در حال تنظیم قرارداد دارد كه ذخیره مناسبی است، ازاین رو با این اوصاف چنین شركتی نباید با مشكلی مواجه شود.
وی اظهار نمود: با عنایت به تعللی كه در ساماندهی نحوه مالكیت و مدیریت شركت آذرآب صورت پذیرفته، با مسئولین یكی از بانكهای عامل صحبت كردیم تا یك ماه عقب افتادگی در پرداخت حقوق كارگران آذرآب در نخستین فرصت ممكن پرداخت گردد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: امیدواریم با پیگیری استاندار، نمایندگان مردم و جلساتی كه در تهران در وزارت صنعت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی سازی برگزار شده، مسئله مالكیت آذرآب با تثبیت مواجه شود و بتواند به فعالیت خود ادامه دهد و راه رشد و ترقی را طی نماید.
شریعتمداری اظهار داشت: شرایط هپكو هم مشابه آذرآب است به صورتی كه با واگذاری و تغییر مالكیت های مكرر مواجه بوده و با هماهنگی مجلس و دولت، مالكیت به سازمان خصوصی سازی بازگشت كه آرامشی را در كارخانه به وجود آورد و از این پس باید هر نوع واگذاری با عنایت به اهلیت و توانایی های مالك كارخانه صورت پذیرد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با عنایت به ضوابطی كه در روابط كار، حفظ حقوق كارگران و قانون كار وجود دارد، این مسیر را با دقت پیگیری می نماییم تا مسئولین ذی ربط وظایف خویش را در تحقق این اهداف انجام دهند.

1398/07/29
23:11:26
4607
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات