نگرانی شدید رئیس بزرگ ترین بانك آمریكا از نرخ بهره منفی

نگرانی شدید رئیس بزرگ ترین بانك آمریكا از نرخ بهره منفی

به گزارش متخصص فلز جیمی دیمون اخطار داد كه نرخ های بهره منفی در طولانی مدت دارای عواقبی خواهند بود كه حتی قابل درك نیستند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، مدیرعامل بانك "جی پی مورگان" در مصاحبه با سی ان بی سی اعلام نمود كه كاهش نرخ بهره تعیین كننده سرنوشت بازی نیست و نمی تواند تغییر چشم گیری در افزایش رشد اقتصادی ایجاد كند. وی با اشاره به اتخاذ سیاست نرخ بهره منفی در مناطق مختلف جهان اظهار داشت: بعنوان یك سیاست دائمی، نرخ بهره منفی واقعا ایده بدی خواهد بود چون پیامدهایی دارد كه ما حتی از درك كامل آنها هم عاجز هستیم.
در شرایطی كه بعضی از بانكهای مركزی در نقاط مختلف جهان همچون در اروپا و ژاپن نرخ بهره را به سطح منفی رسانده اند، خیلی از بانكداران ارشد در آمریكا از فدرال رزرو خواسته اند تا به این جریان نپیوندد. دیمون از مقامات آمریكایی خواست تا به جای بازی با نرخ بهره، از راه تغییر در سیاست گذاری ها به تقویت رشد اقتصادی كمك كنند.
مدیر عامل بانك جی پی مورگان در ادامه سخنان خود اظهار داشت كه نرخ بهره چیزی نیست كه بیش تر از همه او را نگران می كند بلكه كاهش اطمینان فعالان تجاری به محیط كسب و كار كه در نتیجه جنگ تجاری و اتفاقات ژئوپلتیكی تشدید شده است، مایه نگرانی بسیار بزرگ تری خواهد بود.
پیشتر صندوق بین المللی پول هم در گزارش خود با اخطار نسبت به نتایج سیاست نرخ بهره منفی اعلام نموده بود كه تشویق به وام های ارزان می تواند منجر به پیدایش یك كوه بدهی دیگر شود كه بار سنگینی بر سر رشد در گام های بعد خواهد بود.
انتظار می رود كه با تداوم روند نزولی رشد اقتصادی در كشورهای مختلف، نرخ های بهره كماكان در سطح پایینی باقی بمانند. هم اكنون نرخ بهره در سوئیس، ژاپن، منطقه یورو و سوئد منفی است و بانك مركزی آمریكا هم از جانب دولت و رئیس جمهور این كشور تحت فشار زیادی برای كاهش نرخ بهره قرار دارد.1398/07/30
19:03:02
4500
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات