رئیس سازمان بازرسی كل كشور خبر داد

آماده سازی مقدمات نظارت الكترونیكی سازمان بازرسی بر سیستم بانكی

آماده سازی مقدمات نظارت الكترونیكی سازمان بازرسی بر سیستم بانكی

به گزارش متخصص فلز رئیس سازمان بازرسی كل كشور در دیدار رئیس كل بانك مركزی اظهار داشت: در حال آماده سازی مقدمات نظارت الكترونیكی در این زمینه هستیم و از شما می خواهیم در این خصوص همكاری كنید.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی رئیس كل بانك مركزی به همراه تعدادی از معاونین خود عصر روز شنبه با حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان دیدار و گفت و گو كرد.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور رویكرد این سازمان در دوره تحول قوه قضاییه را رویكرد پیشگیرانه، صیانت از مدیران و تذكر دادن های بموقع عنوان نمود و اظهار داشت: این رویكرد به معنای واقعی كلمه در این دوره اجرا می گردد و از ابزار نامه های هشداری و بازرسی های گوناگون به احسن وجه در این راستا استفاده خواهیم كرد.

وی بانك ها را موتور محركه اقتصاد كشور عنوان نمود و اضافه كرد: دشمنان در جنگ اقتصادی فعلی، نظام پولی و بانكی كشور را بعنوان یكی از اهداف اصلی هدف قرار گرفته اند و قصد دارند از این طریق به كشور لطمه وارد كنند.

حجت الاسلام درویشیان بانك مركزی را یك دستگاه حاكمیتی و دارای وظیفه نظارتی خواند و اشاره كرد: در دوره ای كه با تروریسم اقتصادی دشمنان روبرو می باشیم، از بخش های گوناگون بانك مركزی انتظار داریم بیش ازپیش به وظایف نظارتی خود عمل كنند.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور با تاكید بر ضرورت نظارت بموقع، مؤثر و كارآمد بانك مركزی بر بانكهای كشور، اشاره كرد: نظارت خصوصاً بر بانكهای خصوصی آن طور كه باید صورت نمی گیرد و ساختار لازم برای نظارت بر نظام بانكی در بانك مركزی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینكه یكی از رویكردهای جدید سازمان بازرسی تاكید بر نظارت درون دستگاهی به خصوص در حوزه بانك هاست، از بنگاه داری بانك ها و وجود هزینه های غیرضروری در سیستم بانكی انتقاد نمود و از رئیس كل بانك مركزی خواست نسبت به این مساله اقدام لازم را انجام دهد.

درویشیان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در حال آماده سازی مقدمات نظارت الكترونیكی در این زمینه هستیم و از شما می خواهیم در این خصوص همكاری كنید.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور با اشاره به اینكه در شرایط فعلی رویكرد سازمان بازرسی و دستگاه قضایی رویكرد حمایتی از مدیران در امتداد حل مشكلات مردم است، اظهار داشت: البته در طرف مقابل نیز انتظار داریم خود دستگاه ها نیز قوانین را رعایت نمایند و اگر موانعی در امتداد انجام وظایف قانونی تان وجود دارد، به ما اعلام كنید تا رسیدگی نماییم.

درویشیان با اشاره به سخنان ابتدایی رئیس كل بانك مركزی درباب مواردی كه نیاز به حمایت این سازمان وجود دارد، گفت: در ارتباط با مواردی كه اشاره كردید، حتما پیگیری خواهیم كرد.

منبع:

1398/08/12
22:58:25
4367
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات