هشدار نخست وزیر مالزی به اروپا؛

مالزی خرید هواپیماهای روسی را جایگزین هواپیماهای اروپایی می كند

مالزی خرید هواپیماهای روسی را جایگزین هواپیماهای اروپایی می كند

متخصص فلز: نخست وزیر مالزی تهدید كرد در صورتیكه اروپا خرید روغن پالم از مالزی را محدود كند، بجای هواپیماهای مسافربری اروپایی هواپیماهای روسی را خریداری خواهدنمود.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیك، نخست وزیر مالزی، ماهاتیر بن محمد، تهدید كرد در صورتیكه اتحادیه اروپا خرید روغن پالم از مالزی را محدود كند، بجای هواپیماهای مسافربری اروپایی هواپیماهای ساخت روسیه را خریداری خواهدنمود.
اتحادیه اروپا به دنبال محدود كردن خرید روغن پالم مالزی و اندونزی مورد استفاده برای تولید سوخت زیستی، تا سال ۲۰۳۰ است. این اتحادیه صادركنندگان روغن پالم را به دست داشتن در اقداماتی تهدید كرد كه صدمه ای جدی به محیط زیست می رسانند.
ماهاتیر در سخنرانی خود در اجلاس آسه ئان در بانكوك اظهار داشت: وقتی كشورهای پیشرفته اقداماتی انجام می دهند كه از نظر ما خوب نیست، ما هم اقداماتی انجام می دهیم كه از نظر آنها خوب نباشد. برای مثال آنها ادعا می كنند كه روغن پالم مالزی با قطع كردن تمام جنگل های ما تولید می شود و به همین علت آنها نباید روغن پالم بخرند. آنها این كار را برای تخریب اقتصادی ما انجام می دهند، چونكه روغن پالم می تواند با روغن زیتون، روغن كولزا و دیگر دانه های روغنی، رقابت كند.
نخست وزیر مالزی اظهار داشت: پس ما (در مقابل) چه خواهیم كرد؟ خوب اگر شما واردات روغن پالم از مالزی را كاهش دهید، ما هم بعضی از واردات خود از اروپا را به همان میزان كاهش خواهیم داد. ما دقیقا همان كاری را انجام خواهیم داد كه آقای ترامپ انجام می دهد. فرض كنید اگر آنها واردات روغن پالم ما را متوقف كنند، ما هم خرید هواپیما از آنها را متوقف خواهیم كرد. ما هواپیماهای روسیه یا چیزی مشابه آنرا خواهیم خرید.


منبع:

1398/08/14
09:54:03
4374
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خرید , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات