یك مقام بانك مركزی چین:

چین جهت راه اندازی ارز ملی دیجیتال آماده می شود

چین جهت راه اندازی ارز ملی دیجیتال آماده می شود

به گزارش متخصص فلز یكی از مقامات بانك مركزی چین اعلام نمود كه شروع به كار ارز دیجیتال چین در میان بانكهای این كشور مسابقه اسب دوانی برای عرضه بهترین خدمات، به راه خواهد انداخت.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، یكی از مقامات بانك مركزی چین اعلام نمود كه شروع به كار ارز دیجیتال چین در میان بانكهای این كشور مسابقه اسب دوانی به راه خواهد انداخت، چونكه بانك ها می كوشند با استفاده از این فرم جدید پول بهترین خدمات را ارائه نمایند.
چین آماده می شود كه نخستین كشوری در دنیا باشد كه ارز دیجیتال ملی خویش را به راه خواهد انداخت. اخبار تحولات مربوط به این ارز دیجتال به دقت از جانب صنایع خدمات مالی جهان پیگیری می شود.
مو چانگ چون، رئیس موسسه تحقیقات ارز دیجیتال بانك مركزی چین در اجلاسی در هنگ كنگ اظهار داشت: بانك مركزی چین از راهكاری دو وجهی برای ارز دیجیتال خود استفاده خواهد نمود. بانك مركزی اول این ارز را برای بانكهای تجاری و موسسات مالی صادر خواهد نمود و این بانك ها هم این ارز را برای عموم عرضه می كنند.
او اظهار داشت: در طول دوره تحقیقات و در دوره صدور این ارز دیجیتال، رقابتی مثل اسب دوانی بین بانك ها خواهیم داشت. هر كس از بقیه جلو بزند تمام بازار را در دست خواهد گرفت. هر كس كه كارایی بهتری داشته باشد و بتواند خدمات بهتری برای عموم عرضه نماید، در آینده دوام خواهد آورد.
آقای مو اظهار داشت: تكنولوژی ای كه بانك مركزی برای ایجاد این ارز دیجیتال استفاده خواهد نمود كاملا خنثی خواهد بود، اما من پیشبینی می كنم هر بانكی كه از بقیه سبقت گرفته و بازار را در دست بگیرد تكنولوژی آنرا به نحوی ویرایش كند كه سایر بانك ها هم از همان استفاده كنند.
پروژه سیستم پرداخت الكترونیكی ارز دیجیتال چین (دی سی ای پی) هم تا حدودی از تكنولوژی بلاك چین استفاده می نماید.

1398/08/16
20:32:17
4440
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , خدمات , سیستم , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات