مدیرعامل شركت راه آهن خبر داد

اتصال ایستگاه های راه آهن به مترو در تهران و مشهد

اتصال ایستگاه های راه آهن به مترو در تهران و مشهد

متخصص فلز: مدیرعامل شركت راه آهن از پیگیری و اقدام برای اتصال ایستگاه های راه آهن به خطوط مترو و سایر شقوق حمل و نقل در شهرهای مختلف آگاهی داد و اظهار داشت كه این اتفاق الان در تهران و مشهد در حال تحقق است و در شهرهای دیگر این كار را انجام خواهیم داد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، سعید رسولی در نشست خبری امروز كه به مناسبت برگزاری هفتمین كنفرانس بین المللی ایستگاه های آینده با همكاری راه آهن جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه بین المللی راه آهن ها UIC برگزار شد، اظهار نمود: در حوزه راه آهن هر كار و پروژه ای كه انجام می شود در امتداد خدمات رسانی بهتر به مردم است و در صددیم تا مانند كشورهای توسعه یافته ایستگاه های راه آهن را به خطوط مترو و سایر شقوق حمل و نقل متصل نماییم تا تردد مسافران و مردم تسهیل شود.
وی ادامه داد: بتازگی با رئیس سازمان برنامه و بودجه در راه ریلی تهران – رشت هم مسیر بودیم و درباره این مسئله صحبت كردیم. بدین سبب باید نگاه های بخشی را كنار گذاشت و به سهولت سفر مردم توجه بیشتری كرد. در این راستا اگر مردم بتوانند با اتصال ایستگاه های راه آهن به خطوط مترو و دیگر بخش های حمل و نقل عمومی سفر سریعتر و بهتری داشته باشند و ضمن تسهیل ترددشان بتوانند زودتر به مقصد نهایی شان برسند از نظر شهری توسعه یافتگی بیشتری پیدا كرده ایم.
مدیرعامل شركت راه آهن افزود: عملیات اتصال راه آهن تهران به مترو در ایستگاه جوانمرد قصاب و در مشهد مقدس شروع شده است و امیدواریم بزودی این اتفاق بیفتد. در شهرهای دیگر نیز این پروژه را اساسا پیگیری می نماییم و اگر ایستگاه های راه آهن در آن شهرها راه اندازی شده باشد پایانه های حمل و نقل عمومی مانند مترو را به خودمان نزدیك می نماییم و اگر در آنجا ایستگاه راه آهن نداشته باشیم آنرا در نزدیك ترین نقطه به این بخش ها راه اندازی خواهیم كرد.
رسولی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینكه آیا در كنفرانس بین المللی پیش رو برنامه ای برای جذب سرمایه خارجی در پروژه های راه آهن دارید یا نه؟ اظهار داشت: ارائه و معرفی پروژه ها در شركت راه آهن همواره جزو مسائل و اهداف مهم ما بوده است و در این اجلاس نیز با عنایت به حضور میهمانان خارجی و مسئولان راه آهن كشورهای مختلف در نشست دو جانبه و چند جانبه این مسئله را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.
منبع:

1398/08/18
14:42:35
4048
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , خدمات , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات