تاثیر افزایش قیمت بنزین بر تورم از زبان همتی

تاثیر افزایش قیمت بنزین بر تورم از زبان همتی

متخصص فلز: رئیس كل بانك مركزی می گوید محاسبات اداره بررسی های اقتصادی بانك مركزی نشان میدهد كه تأثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم، در حدود 4 واحد درصد در سال خواهد بود.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در پستی اینستاگرامی نوشت: «متوسط نرخ دلار در بازار آزاد در سه ماه گذشته با ثبات نسبی معادل ۱۱۴۰۰ تومان بوده است. محاسبات اداره بررسی های اقتصادی بانك مركزی نشان میدهد كه تأثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم، در حدود ۴ واحد درصد در سال خواهد بود.

در این چند روز، تحت تأثیر انتظارات ناشی از تقاضای فصلی ارز، عوامل سیاسی و نیز اخبار افزایش قیمت بنزین، در مقایسه با نرخ میانگین سه ماه گذشته، افزایش قیمت دلار در بازار آزاد حدود ۳ درصد بوده است.

اگر، همانطور كه قبلاً تاكید كردم، وضعیت مطلوب ذخایر ارزی بانك مركزی و نیز مازاد عرضه نسبت به تقاضای ارز در بخش اسكناس و حواله را هم در نظر بگیریم، نظریه بالا بودن ریسك سرمایه گذاری در ارز، همچنان پابرجا خواهد بود.

تاكید این نكته نیز لازم است كه، نرخ فعلی ارز تحت تاثیر بیش جهش قبلی ناشی از عوامل انتظاری و تداوم تحریم ها بوده و از پشتوانه عوامل بنیانی برخوردار نیست.»

منبع:

1398/08/25
01:28:57
4360
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات