در دیدار وزرای راه و دفاع بررسی شد؛

آخرین وضعیت راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كاركنان نیروهای مسلح

آخرین وضعیت راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كاركنان نیروهای مسلح

به گزارش متخصص فلز وزرای راه و شهرسازی و دفاع دومین دیدار مسكنی خود ظرف ۵ ماه اخیر را برگزار كردند كه در این دیدار آخرین وضعیت راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی برای كاركنان نیروهای مسلح بررسی گردید.به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سومین نشست شورای راهبردی راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی نیروهای مسلح كه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و معاونان دو وزیر در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، از تمامی دست اندركاران بخش مسكن در وزارت راه و شهرسازی و همینطور همكاران خود در نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع تشكر كرد.
امیر حاتمی ضمن تاكید بر این مطلب كه در اجرای تفاهم نامه راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كاركنان نیروهای مسلح، گام های مهمی برداشته شده است، تكالیف دست اندركاران اجرای این تفاهم نامه را در وزارت دفاع، اعلام نمود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح كرد: در مورد واحدهای مسكونی مهری كه از جانب وزارتخانه راه و شهرسازی برای اجرای این تفاهم نامه تخصیص یافته است، تا ۳۰ آذرماه سالجاری، بررسی و نتایج گزارش شود.
امیرحاتمی اظهار داشت: اگر مناطقی واحدهای مسكونی مهر شناسایی و قابل استفاده بود، منعكس و پیگیری شود.
وی خاطرنشان كرد: واحدهای مسكونی مهر در هشتگرد به صورت خاص، بررسی میدانی شود. چونكه بخشی از هشتگرد برای هركدام از نیروهای مسلح (ارتش، سپاه و نیروی انتظامی) قابل استفاده می باشد.
وزیر دفاع و پشتبیانی نیروهای مسلح اعلام نمود: از همكاران نیروهای مسلح درخواست دارم كه در مورد بررسی موارد اهتمام ویژه داشته باشند تا راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی نیروهای مسحل، مبحث تفاهم نامه دو وزارتخانه، محقق شود. ما وزرا وقت نداریم و كمتر از ۲۰ ماه وقت داریم و باید به كار سرعت بدهیم.
وی اظهار داشت: اقشار هدف این طرح واقعا نیازمند مسكن هستند و مهم می باشد كه ما اینكار را بعنوان كاری جهادی و انقلابی به صورت جدی دنبال نماییم.
امیرحاتمی اعلام نمود: در مورد شهرهای جدید ۲۲ هزار واحد مسكونی در شهرهای جدید توافق شده است. بدین معنا توان ساخت و ساز نیروهای مسلح باید با قدرت پای كار بیاید. ما آنجا می سازیم بخشی را كه نیاز داریم استفاده می نماییم و مازاد بر نیاز هم در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می گیرد تا برای سایر اقشار مورد استفاده قرار بگیرد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان كرد: توان مهندسی نیروهای مسلح توان مناسبی است و خواهشم این است كه این ساخت و ساز با سرعت صورت گیرد.
امیرحاتمی اظهار داشت: در مورد ۵۸ هزار واحدی كه فاقد زمین است، با عنایت به مجموعه كاری كه در هر دو وزارتخانه راه و دفاع انجام شده است، ظرف ۳ هفته آینده برای ۵۸ هزار واحد از بین مجموعه زمین های گزینه ها مشخص و تعیین شود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: انتظار است تا نیروهای مسلح با تمامی توان در اجرای این تفاهم نامه همكاری داشته باشند.
امیرحاتمی تصریح كرد: در مناطقی كه نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همینطور نیروی انتظامی زمین دارند در اختیار اجرای این طرح قرار بدهند و مازاد را برای سایر اقشار جامعه در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار بدهند.
وی بر بازگشت سرمایه نیروهای مسلح در صورت راه اندازی مازاد واحدهای مسكونی و اختصاص آن به وزارت راه و شهرسازی تصریح كرد و اظهار داشت: مشكلات با شهرداری باید جداگانه و با مساعدت وزیر راه و شهرسازی و مكاتباتی كه از جانب وزارتخانه راه و شهرسازی با شهرداری انجام می شود پیگیری شود. امیدواریم با مساعدت وزیر مشكلات با شهرداری ها را حل و فصل نماییم.
وی افزود: تامین مالی از جانب نیروهای مسلح با همكاری مدیرعامل بانك مسكن صورت گیرد. امیدواریم با همكاری بانك مسكن و سایر ظرفیت ها همچون وام «حكمت»، ظرفیت ها، منسجم و یكپارچه شوند و به كار سرعت ببخشد.
امیرحاتمی از آغاز راه اندازی بخشی از تفاهم نامه ۱۰۰ هزار واحد مسكونی در شاهین شهر اصفهان اطلاع داد و اظهار داشت: شاهین شهر اصفهان به صورت خاص در دستور كار قرار بگیرد و چنانچه ظرفیت مازاد باشد، به سایر اقشار از جانب وزارت راه و شهرسازی، تخصیص یابد.
وی بر تقویت تعامل وزارت دفاع با وزارت راه و شهرسازی برای راه اندازی و تكمیل ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كاركنان نیروهای مسلح تصریح كرد و اظهار داشت: همكاران نیروهای مسلح به كارگروه ها اطلاعاتی را كه نیاز دارند ارائه دهند و به كار سرعت بدهند.
گفتنی است این دومین دیدار دو وزیر در حوزه مسكن بعد از امضای تفاهم نامه در ۲ تیر ماه امسال برای راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی ویژه پرسنل نیروهای مسلح در اراضی متعلق به دو وزارت خانه است.

1398/09/03
18:43:47
4822
5.0 / 5
تگهای خبر: ساخت و ساز , نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات