اختصاص ۶۰ درصد صادرات دانش بنیان به حوزه زیست فناوری

اختصاص ۶۰ درصد صادرات دانش بنیان به حوزه زیست فناوری

به گزارش متخصص فلز دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به این كه دانش بنیان های زیستی بازیگران فعال زیست بوم فناوری و نوآوری هستند، اظهار داشت: برمبنای آمارهای موجود، 60 درصد صادرات دانش بنیان كشور مربوط به حوزه زیست فناوری است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، مصطفی قانعی در جمع مدیران و سیاست گذاران صنایع دارویی، با بیان این كه بیشتر از ۵۰ درصد معافیت مالیاتی درآمد شركت های دانش بنیان و همین طور ۶۰ درصد صادرات این حوزه مربوط به زیست فناوری است، اظهار نمود: با عنایت به فعالیت خوب دانش بنیان های دارویی در كشور می توانیم مدعی شویم كه ایران در حوزه زیست فناوری رشد بسیار خوبی داشته است.
بنا بگفته دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه ایران در حوزه زیست فناوری پزشكی قابل قبول و مناسب می باشد و با كمك متخصصان بومی كشور توانسته ایم در كنار تامین نیازهای داخلی به صادرات هم فكر نماییم.
وی اشاره كرد: محصولات زیستی ایرانی مورد استقبال كشورهای دیگر قرار دارد. مثلا روسیه، عراق، سوریه، پاكستان، مالزی و تركیه از مشتریان پر و پا قرص این محصولات ایرانی هستند.
قانعی افزود: البته كشور آرژانتین نیز برای خرید محصولات زیستی ایرانی درخواست دارد كه در حال مذاكره و رایزنی با این كشور هستیم.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاكید بر این كه ارزش تولیدات محصولات زیستی در كشور قابل توجه است، بیان كرد: محصولات زیستی ایرانی حدود یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارزش آفرینی كردند كه باید تلاش نماییم با برنامه درست، به افزایش این مبلغ فكر نماییم.
قانعی، دور زدن تحریم ها به كمك زیست فناوری را یكی از كاربردهای این علم نافع دانست و بر رونق تولید محصولات زیستی در كشور اصرار كرد.
بگفته دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تحریم ها بهترین فرصت برای رونق دادن به تولیدات داخلی است.
منبع:

1398/09/10
20:45:06
4619
5.0 / 5
تگهای خبر: تخصص , تولید , خرید , سیاست گذار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات