رئیس كل بیمه مركزی خبر داد

آغاز پرداخت خسارت بیمه ای اغتشاشات اخیر

آغاز پرداخت خسارت بیمه ای اغتشاشات اخیر

به گزارش متخصص فلز رئیس كل بیمه مركزی از آغاز پرداخت خسارت بیمه ای ناشی از اغتشاشات اخیر به واحدهای لطمه دیده آگاهی داد و اظهار داشت: البته ارزیابی خسارت ها هنوز تكمیل نشده است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، غلامرضا سلیمانی، امروز چهارشنبه ۱۳ آذر ۹۸ در نشست خبری خود در حاشیه همایش بیمه و توسعه اظهار داشت: بااینكه هنوز برآورد دقیقی از میزان خسارت وارد شده به واحدهای لطمه دیده در جریان اغتشاشات اخیر صورت نگرفته است، اما بعضی از واحدهایی كه تحت پوشش بیمه آتش سوزی یا بلوا و آشوب بوده اند، با مراجعه به شركت های بیمه ای تشكیل پرونده داده و خسارت های آنها نیز ارزیابی شده است. رئیس كل بیمه مركزی با اشاره به اینكه از اوایل هفته آینده، لیست دقیق خسارت های وارد شده در این ارتباط نهایی خواهد شد، اضافه كرد: میزان خسارت ها در بخش های مختلف متفاوت می باشد، اما برای خسارت های عمده، ارزیابی انجام شده و تكمیل خواهد شد. وی درباب خودروهایی كه بیشترین خسارت پرداختی به آنها متعلق می باشد، اشاره كرد: به سبب حجم بالای تردد پراید و پژو و گاهی پیكان در بعضی شهرها، بیشترین حجم خسارات پرداختی نیز به این خودرو ها صورت گرفته؛ هر چند این نسبت در قیاس با گذشته بهتر شده است. سلیمانی اظهار داشت: حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد خودروهایی كه بیشترین خسارت را دارند، خودروهایی هستند كه در داخل تولید می شوند.
وی اشاره كرد: در مجموع در صنعت بیمه، اصلاحات و روان سازی های قوانین، می تواند به تشدید فضای رقابتی كمك كند؛ این در حالیست كه در بررسی چالش های علت عدم رشد قابل قبول ضریب نفوذ بیمه، این نكته حاصل شده است كه مردم باید آثار بیمه را لمس كنند؛ ضمن اینكه در این میان، فرهنگ سازی امری مهم به حساب می آید كه البته باید در بازه زمانی انجام گیرد، نه اینكه تنها بر یك یا دو روز متمركز شویم، بلكه گاها سال های سال باید كار مداوم فرهنگ سازی صورت گیرد.


منبع:

1398/09/13
15:38:34
4204
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , خودرو , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات