معاون ارزی بانك مركزی اعلام كرد:

صادرات ریالی را قبول نداریم

صادرات ریالی را قبول نداریم

به گزارش متخصص فلز معاون ارزی بانك مركزی با تاكید بر اینكه صادرات ریالی را قبول نداریم، اظهار داشت: سیاست بانك مركزی مدیریت تجارت خارجی كشور بدون نفت می باشد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از بانك مركزی، غلامرضا پناهی، معاون ارزی بانك مركزی در این دیدار با اشاره به اینكه تعاملات بانك مركزی و وزارت خارجه مستمر و بهینه است و تابحال منتج به نتایج مفیدی شده است؛ اظهار داشت: مسائل بانكی و نقل و انتقال پول بخش مهمی از مراودات تجاری و اقتصادی كشور است.
وی با تشریح وضعیت كنونی روابط بانكی كشور با سایر كشورها، اشاره كرد: باوجود تحریم های موجود خوشبختانه تابحال از نظر تامین ارز واردات مشكلی نداشته ایم و مازاد عرضه ارز در سامانه نیما نشانگر كاركرد روان و مثبت این سامانه است است.
پناهی اضافه كرد: سیاست بانك مركزی مدیریت تجارت خارجی كشور بدون نفت می باشد و استفاده از كلیه پتانسیل های صادرات غیر نفتی در این راه در دستور كار قرار دارد.
معاون ارزی بانك مركزی با تشریح راه های بازگشت ارز حاصل از صادرات به كشور اظهار داشت: ارز حاصل از صادرات باید به چرخه اقتصادی كشور بازگردد و پشتوانه تجارت خارجی كشور باشد.
وی اشاره كرد: صادرات ریالی به معنای خروج سرمایه است كشور است و پس بانك مركزی آنرا به رسمیت نمی شناسد.
پناهی با اشاره به اینكه كوشش برای اتصال سامانه سپام به بانكهای خارجی ادامه دارد، اضافه كرد: توزیع ریسك تمركز تجاری كشور بوسیله ایجاد تنوع در مبادی ورودی كالاهای مورد نیاز به واسطه شناسایی كالاهای مازاد كشورها و مورد نیاز كشور و نیز توسعه مكانیزم تهاتر با كشورها اولویت های بانك مركزی است كه اقدامات سفرا و نمایندگان وزارت خارجه می تواند در این راه بسیار راه گشا باشد.منبع:

1398/09/24
22:27:13
4510
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات