رئیس سازمان ملی بهره وری:

ارتشها پیشران توسعه هستند

ارتشها پیشران توسعه هستند

به گزارش متخصص فلز رئیس سازمان ملی بهره وری اظهار داشت: در خیلی از كشورهای توسعه یافته، ارتش­ ها همواره پیشران توسعه بوده ­اند.به گزارش متخصص فلز به نقل از سازمان ملی بهره وری، فاطمه پهلوانی، در جمع كمیته ­های بهره ­وری وزارت دفاع و سازمان های تابعه، تصریح كرد: توجه به بُعد كارایی در بهره ­وری برای سازمان های ایرانی بسیار مهم می باشد.
رئیس سازمان ملی بهره وری اضافه كرد: بهره­ وری هدف غایی عملكرد یك سازمان است بنابراین می­بایست همچون چتری گسترده همه اقدامات دیگر شامل ارتقای كیفیت فرایند و فرآورده، استانداردسازی، ارزیابی عملكرد و سایر اقدامات بهبود را در برگیرد.
پهلوانی نظم و انضباط كاری حاكم بر نهادهای نظامی و دفاعی را عامل اولیه كلیدی برای حركت به سمت كارآمدی دانست و اظهار داشت: در خیلی از كشورهای توسعه یافته، ارتش­ ها همواره پیشران توسعه بوده ­اند. توان برنامه­ ریزی بالا توام با نظم­ پذیری و دقت در اجرا در كنار مسئولیت­ پذیری در نیروهای نظامی از آنها مجموعه ­هایی پویا و در حال رشد ساخته است.
همچنین سردار تقی ­زاده قائم مقام وزیر دفاع ضمن بیان نمونه­ هایی از اقدامات وزارت دفاع در استفاده از سرریز فناوری دفاعی در صنایع تجاری كشور، بر استفاده بهینه از منابع و كاهش قیمت تمام شده محصولات در شرایط كاهش بودجه با رویكرد بهره ­وری بعنوان یك راهكار مهم در ارتقای توان دفاعی كشور در عین جنگ اقتصادی تاكید نمود.
وی از تبیین «وداجای آینده» اطلاع داد و اظهار داشت: هم اكنون در صنایع دفاعی جهان در هر ۳۶ ساعت و اخیراً در هر ۲۳ ساعت یك پدیده یا محصول الكترونیك جدید در حال ظهور و عرضه است و ما نمی ­توانیم در چنین شرایطی بی­ تفاوت باشیم و در تقویت بنیه­ دفاعی كوتاهی نماییم.

1398/09/25
20:04:55
4440
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات