در كمیسیون اصل نود بررسی شد؛

درآمد 140 میلیون یورویی كشور از محل صادرات گاز مایع

درآمد 140 میلیون یورویی كشور از محل صادرات گاز مایع

به گزارش متخصص فلز رئیس كمیسیون اصل نودم مجلس با تاكید بر لزوم تداوم صادرات گاز مایع اظهار داشت كه با همكاری وزارت نفت ۳۷۷ هزار متر مكعب از گاز مایع تبدیل و صادر شده و ۱۴۰ میلیون یورو عاید كشور شده است.


داوود محمدی در گفتگو با ایسنا با اشاره به جلسه عصر امروز (دوشنبه) كمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی جهت بررسی عدم عرضه تسهیلات لازم برای بهره گیری از ظرفیت كشور جهت صادرات گاز مایع اظهار داشت: در این نشست كه با حضور معاونان وزارت نفت، مسؤلان شركت ملی گاز ایران، شركت نفت گاز پارس و شركت توسعه گاز كشور برگزار شد، بهره گیری از ظرفیت های كشور جهت استفاده از گازهای همراه یا گازهای مایع و تبدیل آنها و صادرات آنها به سایر كشورها در شرایط تحریم مورد بررسی قرار گرفت.
وی با تاكید بر اینكه در شرایط تحریم نباید گازهای مایع را هدر بدهیم، اضافه كرد: به تازگی با كمك بخش خصوصی گازهای مایع تبدیل و به كشورهای دیگر صادر شده اند كه آورده فراوانی هم برای كشور داشته است.
محمدی خاطرنشان كرد: از سال ۹۷ تا كنون ۷ كشتی گاز مایع تبدیلی، صادر گردیده است و این جلسه برای عرضه تسهیلات جهت اجرای فازهای ۱۳، ۲۰ و ۲۴ تشكیل شد كه به جای سوزاندن این گازها كه آلودگی محیط زیستی هم دارد به LPG تبدیل گشته و در تزریق به شبكه از آن استفاده گردد چون كه بخشی از سرمایه های ملی است.
رئیس كمیسیون اصل نود با اشاره به عرضه راهكارهای لازم برای عرضه تسهیلات به بخش خصوصی برای تداوم صادرات گاز مایع در جلسه كمیسیون، افزود: اصل مبحث جمع آوری گازهای مایع كه در مشعل ها می سوزد در برنامه ششم توسعه تاكید شده و جزو سیاست های كلان كشور است چون كه سوخت این گازها سبب مشكلات زیست محیطی می شود در حالیكه می توان از آن بعنوان سرمایه ملی بهره برد.
به قول وی، تابحال با همكاری وزارت نفت ۳۷۷ هزار متر مكعب از این گاز تبدیل و صادر گردیده است و ۱۴۰ میلیون یورو عاید كشور شده است كه این روند باید ادامه یابد.1398/10/02
23:31:40
4503
5.0 / 5
تگهای خبر: صادرات , كشور , مجلس , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات