بدهی بیست میلیاردی خودرو های عمومی و سنگین بعلاوه جزئیات تقسیط

بدهی بیست میلیاردی خودرو های عمومی و سنگین بعلاوه جزئیات تقسیط

به گزارش متخصص فلز به دنبال الكترونیكی شدن عوارض چهار آزادراه دولتی و انباشته شدن بدهی خودرو های عمومی و سنگین كه بر مبنای آخرین آمارها به حدود 20 میلیارد تومان می رسد، مقرر شد تا نحوه پرداخت آنها به صورت قسطی در شش ماه باشد و ضمنا از تخفیف های پیشبینی شده هم بهره مند شوند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، عوارض چهار آزادراه دولتی تهران-قم، تهران-ساوه، قزوین-زنجان، و كرج-قزوین از اواخر سال قبل الكترونیكی شده و ایستگاه های دریافت عوارض آن جمع شد، اما در این میان مشكلی به وجود آمد كه با وجود راه اندازی این سیستم، برای رانندگان خودرهای عمومی و سنگین پیامكی ارسال نمی شد تا بدانند چقدر باید عوارض پرداخت كنند كه ناگهان طی ماه گذشته این پیامك ارسال و آنها از بدهی های میلیونی خود با خبر شدند.
البته بعد از پیگیری های مختلف اتحادیه های صنفی رانندگان این خودرو ها و دستگاه های متولی قرار شد تا این عوارض هنگفت برای رانندگان قسطی شود تا بتوانند با كمترین مشكل این مبلغ را پرداخت كنند.
در همین رابطه جلال بهرامی -معاون ساخت و توسعه آزادراه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل- درباره قسطی شدن یا نشدن این عوارض الكترونیكی برای رانندگان خودرو های سنگین و عمومی به ایسنا اظهار داشت: با توجه پیگیری های صورت گرفته عوارض الكترونیكی كشور برای خودرو های سنگین و عمومی قسطی شد و دستور العمل و چگونگی پرداخت آن هم به صورت مكتوب برای آنها ارسال شده است.
پیگیری های خبرنگار ایسنا از سامانه ثبت ترددهای آزادراهای مذكور نشان داده است كه خودرو های عمومی و سنگین حدود میلیارد تومان بدهی به آزادراه های دولتی دارند كه پیامك آن برای راننده این خودرو ها به صورت مجزا ارسال شده است.
طبق گزارش های رسمی از 29 اسفند ماه سال قبل تا اواخر آذر ماه 27 میلیون پیامك ارسال شده است چون كه در این بازه زمانی بیشتر از 35 میلیون تردد در آزادراه تهران-قم، بیشتر از 31 میلیون تردد در آزادراه تهران-ساوه، 24 میلیون تردد در آزادراه قزوین-زنجان و 22 میلیون تردد در آزادراه كرج-قزوین انجام شده است كه مجموع عوارض محاسبه شده برای خودرو های عمومی و سنگین به حدود 20 میلیارد تومان می رسد.
این اعداد و ارقام برای آزادراه قزوین زنجان با عبور از 14.8 میلیارد تومان بیشتر از همه است و بعد از این آزادراه، كرج-قزوین بیشتر از دو میلیارد و آزادراه های تهران-قم و تهران-ساوه هر كدام حدود یك میلیارد تومان بدهی روی دست رانندگان گذاشته اند.
و اما شرایط تقسیط و تخفیف ها برای رانندگان اینگونه تعریف شده كه اگر ماهانه بیشتر از 40 تردد در مسیرهای رفت و برگشت ثبت كرده باشند، تخفیف 30 درصدی شامل شان می شود و اگر جزو خودرو های عمومی و سنگین هم باشند تخفبف 50 درصدی برای رانندگان شان در نظر گرفته شده است.
همینطور تقسیط باقیمانده این عوارض در شش ماه برای آنها دیده شده است و آنها می توانند پرداخت این مبالغ هنگفت را برای خود با تخفیف ها وتقسیط های در نظر گرفته شده سبك تر كنند.
منبع:

1398/10/04
01:18:09
4339
5.0 / 5
تگهای خبر: خودرو , دستگاه , دولت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات