نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی عنوان كرد:

ضرورت استفاده ایران از كشاورزی فرا سرزمینی

ضرورت استفاده ایران از كشاورزی فرا سرزمینی

متخصص فلز: ایسنا/سمنان نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی با اشاره به ضرورت تامین اقلام كشاورزی مورد نیاز كشور بر لزوم استفاده از ظرفیت كشاورزی فرا سرزمینی تاكید نمود.


حجت الاسلام سیدرضا تقوی در شورای هماهنگی و برنامه ریزی مدیران جهاد كشاورزی استان سمنان اظهار نمود: با اشاره به اینكه كمبودی در زمینه اقلام معیشتی مردم وجود ندارد اظهار داشت: وزارت جهاد كشاورزی در خط مقدم اقتصادیست.
وی اشاره كرد: اقلام معیشتی موردنیاز مردم به اندازه كافی در كشور وجود داشته و از این نظر كمبودی وجود ندارد.
وی با اشاره به نقش بسیار مهم مدیران بخش كشاورزی و بهره برداران تأمین امنیت غذایی در كشور اضافه كرد: این مهم با همت و تلاش همكاران جهادكشاورزی به دست آمده است.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی با اشاره به ذخیره گوشت موجود در كشور اظهار داشت: كشور در زمینه تولید گوشت دارای وضعیت مطلوبی است و ۸۶۰ هزار تن نیاز گوشت كشور است كه ۹۰ درصد آن در كشور تولید می شود و ۱۰ درصد باقی مانده نیز باهدف تنظیم بازار از خارج وارد می شود.
تقوی با اشاره میزان تولید شیر و تخم مرغ نیز اظهار داشت: میزان تولید این دو محصول نیز در كشور مطلوب است و بخش از این تولیدات شیر و تخم مرغ صادر می شود.
وی با اشاره به اینكه كشور در زمینه روغن خوراكی وابسته به واردات است به میزان روغن موردنیاز كشور اشاره نمود و اظهار داشت: میزان روغن خوراكی موردنیاز كشور حدود یك میلیون و ۱۰۰ هزار تن است كه با كشت ۱۰۰ هزار تن كلزا می توان قسمتی از آنرا تأمین كرد.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی با اشاره به خودكفایی در زمینه تولید گندم نیز اظهار داشت: میزان تولید گندم در كشور امسال ۱۴ میلیون تن و برنج نیز 3.3میلیون تن بود.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه امروز كشور در صحنه جنگ اقتصادیست اظهار داشت: امروز صحنه جنگ از نظامی به اقتصادی تغییر پیداكرده است. امروز جنگ اقتصادی با وسعت بیشتر و شتابی افزون تر در حال انجام می باشد باید در این جنگ نیز آماده بود و مانند جنگ نظامی برای مقابله با دشمن طرح و نقشه داشت.
وی با اشاره به اینكه در جنگ نظامی نیروهای مسلح شامل ارتش، سپاه و بسیج و نیروی انتظامی در خط مقدم دشمن قرار داشتند اضافه كرد: امروز نیز در جنگ اقتصادی سازمان ها و مؤسسات اقتصادی در خط مقدم اقتصادی هستند.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه مدیران بخش كشاورزی و كشاورزان امروز در خط مقدم جبهه و جنگ اقتصادی قرار دارند اشاره كرد: مدیران كشاورزی و كشاورزان باید با هوشیاری حملات دشمن را خنثی كنند.
تقوی با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمن اظهار داشت: تحریم های گوناگون نیز در همین صحنه جنگ اقتصادی اتفاق افتاده تا مردم را به لحاظ اقتصادی و معیشتی گرفتار مشكل و نارضایتی كند.
وی با اشاره به اینكه دشمن در صحنه جنگ نظامی نتوانست كاری مقابل انقلاب اسلامی ایران انجام دهد اظهار داشت: دشمن امروز به جنگ اقتصادی روی آورده و می خواهد از این طریق به كشور ضربه بزند.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی با طرح این سؤال كه در جنگ اقتصادی وزارت جهاد كشاورزی چه نقشی دارد اظهار داشت: وزارت جهاد كشاورزی وزارت معیشت است و مدیران جهاد كشاورزی در حوزه معیشت مردم تلاش می كنند كه این امر بسیار مهمست.
تقوی با اشاره به اینكه در بعضی صحنه ها اگر حتی كمبودی وجود داشته باشد می توان برای مدتی آن كمبود را تحمل كرد اظهار داشت: اقلام معیشتی حساس ترین اقلام در زندگی مردم است و بدین جهت وزارت جهاد كشاورزی در خط مقدم جنگ اقتصادیست.
وی درباره اصلاح قیمت بنزین نیز اظهار داشت: دراین زمینه بی تدبیری انجام شد و جای انتقاد و گله دراین زمینه وجود دارد. باید دراین زمینه بررسی بیشتری انجام می گرفت و جلسات مختلف توجیهی برگزار می شد دشمن همواره برای كشور به دنبال توطئه است و در این مسئله بنزین و شلوغی ها نیز بر موج نارضایتی مردم سوار شد.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی بر لزوم حركت به سمت كشاورزی علمی تاكید كرد و اظهار داشت: اگر بخواهیم تغذیه جمعیت بیشتر از ۸۰ میلیون را تأمین نماییم حركت به سمت كشاورزی علمی امری لازم است و اجرای اصلاح نژاد دام، اصلاح بذور، اجرای سیستم های آبیاری و … باید در دستور كار باشد.
وی با اشاره به اینكه باید كشاورزی از سطح به عمق حركت نماید اضافه كرد: باید كوشش كرد از زمین كمتر، محصول بیشتری به دست آید.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی با اشاره به لزوم حفظ منابع آب وخاك در كشور اظهار داشت: باید ارزش خاك و آب و همین طور منابع طبیعی به خوبی تبیین شود و به آن توجه گردد.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی همین طور درباره استفاده از ظرفیت كشاورزی فرا سرزمینی نیز اظهار داشت: در بعضی از كشورها مانند عراق، ارمنستان گرجستان كه از لحاظ منابع آب وخاك و همین طور اقلیم شرایط مطلوبی دارند پیشنهادشده تا از این ظرفیت برای بخش كشاورزی استفاده گردد.
آیت الله تقوی با اشاره به اینكه وزیر جهاد كشاورزی باید تفكر تولیدی داشته باشد نه تفكر وارداتی اظهار داشت: با تولید می توان خلأها را پر كرد.
او همینطور بر لزوم راه اندازی گردشگری كشاورزی نیز تاكید كرد و اظهار داشت: باید از این بخش بهره لازم را گرفت.
منبع:

1398/10/09
21:26:55
4249
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات