پیشنهاد برای تعیین تكلیف ۶۰ میلیون دلار كالای غیرضروری

پیشنهاد برای تعیین تكلیف ۶۰ میلیون دلار كالای غیرضروری

متخصص فلز: به دنبال دپوی كالاهای گروه (4) در گمرك ها و بنادر ایران، چندی قبل و پس از بازدید وزیر اقتصاد از این مناطق، وی پیشنهادی را در ارتباط با تعیین تكلیف این كالاها كه عموما مصرفی و غیرضروری هستند به هیات وزیران ارائه كرده است.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، امسال و پس از جدی تر شدن موضوع ترخیص كالاها و ممانعت از رسوب آن در گمركها و بنادر، با دستور رئیس جمهور مقرر شد كه برای رفع مشكلات و ترخیص سریع كالاها كمیته ای به ریاست وزیر اقتصاد و با شركت نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزی، بانك مركزی و گمرك تشكیل گردد و در همین راستا پیشنهادهایی برای تعیین تكلیف سریعتر و ترخیص كالاها مصوب شد و در دستور كار قرار گرفت.

از كالاهای رسوب كرده در گمرك، بخشی مربوط به كالاهای گروه (۴) است كه ترخیص آنها متوقف و از مدت ها قبل در ارتباط با تعیین تكلیف و ترخیص آن بحث های زیادی مطرح بوده است؛ بطوریكه حواشی و حتی شایعاتی در مورد ترخیص یا واگذاری آنها به سازمان اموال تملیكی برای فروش یا هر گونه تصمیم دیگری وجود داشت.

اما تازه ترین اطلاعات دریافتی از آن حكایت دارد كه در جریان بازدید اخیر وزیر اقتصاد از گمرك ها، موضوع كالاهای گروه(۴) نیز مورد بررسی قرار گرفته و در امتداد تعیین تكلیف این كالاها، پیشنهادی به دولت ارائه شده است كه در صورت موافقت هیات وزیران، این كالاها وضعیت مشخصی پیدا خواهند كرد.

این در حالی است كه ظاهرا موضوع هنوز بطور جدی در دولت مطرح و مورد بررسی قرار نگرفته و تصمیم گیری نهایی در مورد آن انجام نشده است.

كالاهای گروه (۴) عموما كالاهای لوكس و مصرفی هستند كه هم اكنون مجموع این كالاهای دپو شده در كمرگ به بیشتر از ۶۰ میلیون دلار می رسد و در ۱۷ گمرك قرار دارند.

در بین كالاهای گروه (۴) مانده در گمركها انواع كالاها همچون لوازم خانگی، لوازم التحریر، لوازم آرایشی، ژل های تزریقی زیرپوستی، آلات موسیقی و غذای حیوانات دیده می شود.

منبع:

1398/10/20
16:01:13
4455
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , ترخیص , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات