وزیر صنعت:

جوسازی های اخیر درباره سلامت شیر شك برانگیز بود

جوسازی های اخیر درباره سلامت شیر شك برانگیز بود

به گزارش متخصص فلز وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه جوسازی اخیر درباره سلامت شیر كشور مشكوك بود، اظهار داشت: در شرایطی كه كشور درگیر جنگ اقتصادی می باشد، این القائات روانی بعنوان مكمل جنگ اقتصادی استفاده می شود.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، رضا رحمانی امروز دوشنبه ۷ بهمن در همایش صنایع لبنی كه در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، با اشاره به اینكه جوسازی اخیر درباره سلامت شیر كشور مشكوك بود، اظهار داشت: برخی در شرایط جنگ اقتصادی به دنبال ایجاد جو روانی هستند و می خواهند ضمن اینكه اعتماد كشورهای همسایه را به محصولات لبنی ایران از بین برده و میزان تقاضای داخلی را نیز كاهش دهند.
رحمانی با اشاره به اینكه صنایع لبنی و صنعت شیرینی كه وضعیت صادراتی بسیار خوبی دارند، توسط این افراد نشانه گرفته شده است، اضافه كرد: درباره صنعت شیرینی با جاسازی برخی قرص ها چنان جو روانی ای را ایجاد كردند و الان در مورد صنایع لبنی نیز با تشویش افكار در خصوص وجود آفلاتوكسین غیرمجاز نهایت تلاش خودرا می كنند.
رحمانی اظهار داشت: ۱۵ كشور كه اكثراً همسایگان هستند، ۲ درصد واردات شان را از ما انجام می دهند كه البته این ۲ درصد بیشتر از ۵۰ از درصد صادرات غیرنفتی است.
وی با اشاره به اینكه ظرفیت منطقه اوراسیا هم اضافه شده و پیش بینی كرده ایم این ظرفیت ۲ درصدی تا آخر سال ۱۴۰۰ به ۴ درصد برسد، اظهار داشت: در شرایطی كه كشور درگیر جنگ اقتصادی می باشد، اینگونه القائات روانی بعنوان مكمل جنگ اقتصادی استفاده می شود و بطور قطع هم ادامه خواهد داشت.
رحمانی همین طور به افزایش تولیدات ده ماهه نخست سال جاری نسبت به سال قبل اشاره نمود و اظهار داشت: در تمام رشته های صنعت و معدن، نظیر روغن نباتی، فولاد، داروی انسانی، پوشاك، صنایع غذایی، سیمان، كاشی و سرامیك افزایش تولید بوده، به غیر از یكی دو مورد همچون خودرو كه كاهش تولید داشته ایم. اما در مورد خودرو الان وضعیت بهتر شده است.
وزیر صمت در ادامه به تكمیل ظرفیت های خالی در شرایط جنگ اقتصادی اشاره نمود و اظهار داشت: سرمایه گذاری های زیادی در بخش صنایع لبنی انجام شده و ظرفیت های خالی هنوز وجود دارد، اما برخی می خواهند اینها را طوری انعكاس بدهند كه برای مردم ناامنی القا كنند و باید دراین زمینه هوشیار بود.


منبع:

1398/11/08
20:04:37
4318
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات