مراقب قطع برق و گاز باشید

مراقب قطع برق و گاز باشید

به گزارش متخصص فلز روزها و هفته های سردی در پیش داریم كه اگر هر نفر یك لامپ اضافه را خاموش كرده و با پوشیدن لباس مناسب، دمای وسایل گرمایشی منزل خویش را در سطح دمای رفاه (۱۸ تا ۲۲ درجه) نگه دارد، مشكلی در تأمین گاز و برق نخواهیم داشت.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، ركورد مصرف گاز در بخش خانگی با رسیدن به مرز ۶۰۰ میلیون مترمكعب در روز شكسته و این مساله سبب شده تا تمركز دولت در بخش تأمین سوخت زمستانی، به تأمین گاز بخش خانگی معطوف شود و نیروگاه ها، صنایع عمده و دیگر بخش ها با محدودیت تخصیص گاز مواجه شوند.
درست است كه با تلاش شبانه روزی متخصصان صنعت گاز و صنعت برق كشور، تا امروز با وجود مصرف بالای گاز در بخش خانگی و با ارسال سوخت مایع به نیروگاه ها و صنایع عمده، مشكلی در كشور احساس نشده اما در صورت ادامه روند رو به رشد مصرف گاز در بخش خانگی، علاوه بر محدود شدن بیشتر نیروگاه ها و صنایع عمده در مصرف گاز، احتمال افت فشار و یا حتی قطعی گاز در بخش هایی از كشور دور از ذهن نیست.
طبق اعلام توانیر، كمپین مردمی #دركنار هم دلگرم باشیم، برای مدیریت مصرف گاز و برق خانگی تشكیل شده تا با عنایت به این كه روزها و هفته های سردی در پیش داریم، اگر هر نفر یك لامپ اضافه را خاموش كرده و با پوشیدن لباس مناسب، دمای وسایل گرمایشی منزل خویش را در سطح دمای رفاه (۱۸ تا ۲۲ درجه) نگه دارد، مشكلی در تأمین گاز و برق نخواهیم داشت.
از اینرو اگر با این اقدام بتوانیم فقط ۱۰ درصد از مصرف انرژی خانگی (گاز و برق) بكاهیم، روزانه ۷۰ میلیون مترمكعب در مصرف گاز بخش خانگی صرفه جویی خواهد شد و این به معنای این است كه شاهد عدم محدودیت و یا قطع گاز مناطق سردسیر انتهای شبكه گاز، كاهش محدودیت گاز صنایع و كاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه ها خواهیم بود و بدون مشكل، روزهای سرد پیش رو را در كشور پشت سر خواهیم گذاشت.1398/11/09
15:21:03
4148
5.0 / 5
تگهای خبر: تخصص , دولت , صنعت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات